Zamknij
REKLAMA

Nowy sklep w Gostyniu! Czego nie kupisz w aptece, u nich dostaniesz od ręki... Zapraszają na bezpłatne badanie!

14:02, 06.04.2021 | K.W

Choć na gostyńskim rynku pojawili się niedawno, to doświadczenie w branży medycznej nabywali latami. Firma powstała z myślą o pomocy drugiemu człowiekowi, ponieważ jeden z jej prowadzących sam musiał zmierzyć się z chorobą. Dziś sklep medyczny „Świat-ORI” bo o nim mowa to nowoczesna placówka posiadająca nie tylko szeroki asortyment wyrobów medycznych, ortopedycznych i pomocniczych, ale też zaopatrująca ośrodki zdrowia, szpitale, strażaków OSP czy ratowników medycznych. Firma prowadzi też wypożyczalnię sprzętu, a także posiada własny gabinet badania słuchu i doboru aparatów słuchowych. Można w nim także wykonać badanie stóp i wad postawy.

"Świat-ORI" na początku marca pojawił się przy ulicy Wincentego Witosa 12 w Gostyniu. To miejsce wychodzące naprzeciw nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale wszystkim, którzy chcą zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich. W szerokim asortymencie firmy znajdziemy artykuły medyczne i ortopedyczne, środki pielęgnacyjne, odzież i obuwie medyczne, a także asortyment pierwszej pomocy wykorzystywany przez strażaków czy ratowników medycznych.

Prowadzącymi sklep "Świat-ORI" są Agnieszka Dudzińska i Maciej Wasik, który na własnej skórze przekonał się co znaczy walka z chorobą i towarzyszące temu procedury. Dlatego dziś posiada nieocenioną wiedzę w tym zakresie, z którą dzieli się ze swoimi klientami - Choroba, była powodem, dla którego tak bardzo zacząłem drążyć medycynę i prawo z zakresu Narodowego Funduszu Zdrowia, MOPS/GOPS, a także praw osób niepełnosprawnych. Porządkowałem swoją wiedzę, studiowałem literaturę, szukałem nowych rozwiązań, nie tylko w Polsce, ale także w Stanach Zjednoczonych czy Anglii. Spowodowało to, że dyrektorzy DPS i ŚDP na terenie całej Polski zaczęli zapraszać mnie na prezentację dotyczącą pomocy osobom niepełnosprawnym. Pamiętam, że na moim pierwszym wystąpieniu było 300 osób, co było dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Chodziło wówczas o uświadomienie uczestników, jak funkcjonować normalnie w życiu społecznym pomimo choroby, dlatego do dnia dzisiejszego staram się przekazywać informacje w jaki sposób starać się o taką pomoc i nie bać się z niej korzystać – wspomina Maciej Wasik, prowadzący sklep "Świat-ORI".

Oprócz sprzedaży artykułów medycznych i rehabilitacyjnych sklep prowadzi wypożyczalnię sprzętu. Zaopatruje też hurtowo inne placówki medyczne na terenie całej Wielkopolski - Nasza siedziba znajduje się w Jarocinie, ale od 2008r. działamy na terenie całej Wielkopolski, zaopatrując hurtowo sklepy medyczne. W tym roku zdecydowaliśmy się powiększyć działalność o placówkę w Gostyniu. - informuje Maciej Wasik i dodaje – Zajmujemy się sprzedażą artykułów medycznych i rehabilitacyjnych, a także prowadzimy wypożyczalnię sprzętu. Nasz sklep medyczny to nie tylko ortezy czy wózki inwalidzkie, ale też wszystko, czego potrzebują strażacy, pielęgniarki, lekarze czy ratownicy medyczni.

„Świat-ORI” posiada własny gabinet badania słuchu i doboru aparatów słuchowych. Można tam także wykonać profesjonalne badanie stóp i wad postawy. - Oprócz sprzedaży produktów medycznych dzielimy się też wiedzą profilaktyczną, dlatego posiadamy własny gabinet badania słuchu i doboru aparatów słuchowych, a także badania stóp i wad postawy. Wszystkie mamy troszczą się o swoje dzieci, dlatego nie trzeba im przypominać jak ważne są konsultacje ze specjalistami, pediatrami już od małego. - przekonuje Maciej Wasik – Dlatego z naszą pomocą mogą realnie wpłynąć i wspomagać prawidłowy rozwój swoich dzieci.

Niszowym produktem na rynku gostyńskim, znajdującym się w stałej ofercie „Świata-ORI” jest profilaktyczne obuwie dla dzieci, które wspomaga naukę chodzenia. - Takie obuwie często jest polecane przez ortopedów i pediatrów, dlatego, że ma usztywnioną wysoko piętę, jest wykonane ze skóry i posiada wyprofilowaną wkładkę w środku oraz ścięte podeszwy, które profesjonalnie nazywamy "obcasem Thomasa". Zapobiega ona koślawieniu stopy i poprawnie je formułuje. Takich butów mamy naprawdę ogromny wybór. - przekonuje prowadzący „Świata-ORI” .

Co zatem wyróżnia „Świat-ORI” spośród innych sklepów medycznych?

Na pewno bardzo bogaty asortyment oraz dostępność oferowanych produktów, a także profesjonalnie przygotowana obsługa zapewniająca kompleksowe doradztwo i wsparcie, także dla zawodowców. Warto również nadmienić, że "Świat-Ori" jest sklepem posiadającym aktywny kontrakt z NFZ. - Coś, co na pewno nas wyróżnia to fakt, że zaopatrujemy jednostki OSP w produkty wyposażające torby medyczne, czyli asortyment pierwszej pomocy, taki jak koce termiczne, elektrody itp. Mamy także opatrunki specjalistyczne, które nie są obecnie dostępne w innych aptekach czy sklepach, na terenie Gostynia. Posiadamy własny magazyn, w którym dostawa towaru odbywa się dwa razy dziennie, dlatego jeżeli brakuje np. pieluchomajtek, u nas są dostępne zawsze i to "od ręki". Dodatkowo robiąc zakupy telefonicznie lub osobiście, kierowca dostarczy produkty pod wskazany adres. - informuje Pan Maciej Wasik.

Wszystko to brzmi bardzo zachęcająco, dlatego zapraszamy do odwiedzenia sklepu medycznego "Świat-Ori" przy ulicy Wincentego Witosa 12 w Gostyniu, który czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

Dodatkowo, na hasło “Gostyń24” w dniach od 7.04.2021 do 7.05.2021 mogą Państwo skorzystać z bezpłatnego badania stóp, a także uzyskać poradę od specjalisty z zakresu wad postawy, zdiagnozowaną na urządzeniach posiadanych przez firmę “Świat-ORI”.

 

 

Materiał promocyjny

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%