Zamknij
REKLAMA

Kiedy wiesz, że zakup akwarium to dobry pomysł?

17:13, 29.03.2021 |
Skomentuj

Akwarium to rzecz egzotyczna, wymagająca nieco pracy i zaangażowania. Choć zainteresowanie akwarystyką jest coraz większe, nie każdy nadaje się na właściciela akwarium. Potrzeba nie tylko środków finansowych, ale również odpowiednich warunków w domu i determinacji do tego, by stworzyć piękny i zdrowy zbiornik. Kiedy wiesz, że zakup akwarium to dobry pomysł?

Przestrzeń

Najpierw powinieneś się zastanowić, czy Twój dom spełnia warunki techniczne niezbędne do zakupu i posiadania akwarium. A ściślej, czy masz na zbiornik miejsce? Sprawa nie jest taka prosta, gdyż akwarium powinno stać z dala od okien i kaloryferów. Jeśli w domu mieszkają dzieci lub zwierzęta, zbiornik nie może być też postawiony nisko. I w końcu, jeśli myślimy o zakupie większego akwarium, nie możemy ustawić go na starym biurku po babci – musimy posiadać solidny, najlepiej wodoodporny mebel (na przykład szafkę pod akwarium), który utrzyma ciężar napełnionego wodą zbiornika. Jeśli mieszkamy na małej przestrzeni, będziemy musieli albo zdecydować się na mały zbiornik, albo porzucić marzenie o zakupie takowego do czasu, gdy nasze warunki mieszkaniowe ulegną zmianie.

Zestaw akwariowy, morski z szafką i oświetleniem LED EHEIM. Źródło: akwarystyczny24.pl


Zapał

Opieka nad akwarium to coś więcej, niż zalanie go wodą i wpuszczenie rybek. Czasem, żeby założyć własną obsadę i zapewnić jej najzdrowsze warunki do rozwoju potrzeba długich godzin spędzonych na reaserchu. Potem, gdy już założymy zbiornik, musimy znaleźć czas na sprawdzanie parametrów wody, karmienie rybek czy konserwację zbiornika – czyszczenie go, wymiana wody, czyszczenie urządzeń akwarystycznych. Taka konserwacja powinna się odbywać raz na tydzień lub dwa tygodnie. Choć posiadanie akwarium to nie praca na cały etat, warto zdawać sobie sprawę, że zbiornik to również nie perpetuum mobile i wymaga naszego doglądania i troski. Jeśli nasze obowiązku zawodowe lub nasza własna niedokładność i zapominalskość mają wchodzić nam w drogę, może warto zrezygnować z takiej inwestycji.

Pomysł na prezent

Akwarium może być ciekawym pomysłem na upominek dla osoby bliskiej, jednak tutaj trzeba uważać. Po pierwsze, to niemała inwestycja, więc jeśli chcemy komuś sprawić własne akwarium, powinna to być osoba, która gotowa jest na taką inwestycję finansową, lub my powinniśmy sprezentować akwarium w zestawie akwarystycznym. Dobrym krokiem byłoby kupienie akwarium komuś, kto o nim marzy. Warto jednak pamiętać, że w przypadku dzieci, najpierw powinniśmy skonsultować się z rodzicami obdarowywanego, gdyż jak już pisaliśmy wyżej, akwarium to niemała inwestycja, zarówno pieniężna, jak i czasowa.

Gwóźdź programu

Dla niektórych równie wielką motywacją do zakupu akwarium jest nie tylko miłość do wodnych ekosystemów, ale efekt wizualny, jaki można dzięki zbiornikowi osiągnąć. Nie ulega wątpliwościom, że zadbane, pełne kolorów akwarium robi duże wrażenie. Jeśli zatem pragniemy właśnie w ten sposób wyróżnić nasze wnętrza i liczymy się z odpowiedzialnością, jaka wiąże się z opieką nad takim akwarium, jego zakup może być świetnym pomysłem. Z pewnością będzie to ciekawy temat do rozmowy z naszymi gośćmi.

Materiał partnera
 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%