Zamknij
REKLAMA

Co musisz wiedzieć przed zakupem biurka do pracy na stojąco?

09:01, 23.12.2020 | materiały partnera

Istnieje wiele powodów, dla których warto kupić biurko stojące. Jeśli Twoim celem jest zadbanie o kondycje Twoich pleców i chęć częstszego ruszania się i zmiany postawy, dobrym narzędziem, które Ci w tym pomoże, jest dobre regulowane biurko do pracy na stojąco. Jeśli wybierzesz regulowane stanowisko pracy, stanie się ono doskonałym pomocnikiem na Twojej drodze do poprawy komfortu pracy, wydajności oraz ogólnego zdrowia i samopoczucia. Jakie pytania musisz sobie zadać przed wyborem odpowiedniego mebla?

Czy powinienem wybrać biurko stojące, czy siedząco-stojące?

Ta kwestia zależy wyłącznie od Twoich preferencji. Niektóre biurka są przeznaczone wyłącznie do pracy w pozycji stojącej. Jeśli zależy Ci na tym, aby stać lub utrzymywać zdrowy kąt bioder, preferowanym dla Ciebie wyborem może być stojący mebel. Jeżeli planujesz czasami stać, ale również dać odpocząć swoim nogom i usiąść na innych, to konstrukcja typu "siedząco-stojącej" powinna być Twoim wyborem. Trochę inna zasada jest gdy wybieramy biurko gamingowe regulowane - tutaj najczęściej siedzimy ale ciągle powinniśmy zmieniać naszą pozycję(wyżej/niżej).

Czy wysokość powinna być regulowana?

Tak, regulacja wysokości jest wysoce zalecana, jeśli chcesz mieć elastyczne stanowisko pracy, które zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby związane z pracą i samopoczuciem. Na przykład podczas pracy z komputerem możesz preferować daną wysokość, podczas czytania lub pisania inną, a w czasie rozmowy telefonicznej preferujesz jeszcze inne ustawienie. Jeśli z biurka może korzystać więcej niż jedna osoba, możliwość regulacji staje się koniecznością.

Elektryczna, pneumatyczna, czy mechaniczna regulacja?

Tak długo, jak przestrzegasz innych zaleceń, zdecydowanie zalecane są mechanizmy elektryczne lub pneumatyczne. Regulacja mechaniczna z reguły wymaga zbyt wielu płaszczyzn, aby prawidłowo ustawić biurko za jej pomocą, a wielu użytkowników może nie mieć na tyle cierpliwość, aby z niej korzystać używać. Jeśli jednak nie potrzebujesz częstej regulacji, ten sposób sprawdzi się równie wyśmienicie.

Jakie rozmiary powinien mieć mój mebel?

Jest to znowu kwestia dostępnej przestrzeni i Twoich preferencji dotyczących pracy. Regulowane biurka elektryczne dostępne są w wielu różnych rozmiarach i kształtach, w tym w kształcie litery, więc wybierz najlepszą opcję dla swoich nawyków i potrzeb w pracy.

Czy potrzebuje półki na klawiaturę?

Może, ale raczej nie. Tak długo, jak długo wybierasz zakres regulacji wysokości, który pozwoli na wygodną pracę w pozycji siedzącej i stojącej (patrz wyżej), nie powinieneś potrzebować osobnej przestrzeni na klawiaturę. Jeśli jednak jesteś niższą osobą lub prawdopodobnie Twoje biurko będzie obłożone innymi przedmiotami, to półka na klawiaturę, która może być regulowana niżej niż wysokość biurka będzie strzałem w dziesiątkę.

Czy nadal będę potrzebować krzesła?

Zdecydowanie, chyba że jesteś jedną z niewielu osób, które mogą z wygodą stać cały dzień, każdego dnia. Raczej nadal będziesz potrzebował krzesła przy swoim stanowisku komputerowym. Jednak zamiast kosztownego, wysokiej klasy siedziska z funkcjami, które wspierają siedzące stanowisko pracy, możesz zdecydować się na modele zachęcające do pozostania w zdrowej, wyprostowanej postawie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%