Zamknij
REKLAMA

Szukasz dobrej pożyczki ratalnej?

14.40, 02.05.2018 materiał partnera
Skomentuj Fot. materiał partnera

Pożyczki pozabankowe są w Polsce bardzo popularne. Nasi rodacy zaciągają je na sfinansowanie bieżących potrzeb, świątecznych wydatków, wakacji itd. Oferta takich pożyczek jest coraz większa. Do tego firmy pożyczkowe proponują już nie tylko krótkoterminowe i niskokwotowe chwilówki, ale także pożyczki ratalne.

Według najnowszego raportu Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce pożyczki udzielane przez instytucje pozabankowe cieszą się stabilnym popytem wśród Polaków. W 2017 roku firmy pożyczkowe odnotowały wzrost ogólnej wartości udzielonych pożyczek o 22,4% w porównaniu do 2016 roku. Liczba klientów instytucji pozabankowych systematycznie rośnie już od 2009 roku. Tylko w pierwszej połowie 2017 roku zwiększyła się o kolejne 2,7% liczone rok do roku.

- Rynek pożyczek pozabankowych, w ostatnich latach bardzo się rozwinął. Obsługuje klientów z różnych branż zawodowych – mówi przedstawiciel TAKTO Finanse. – Rosnący popyt na pożyczki związany jest z dużą dostępnością ofert firm pożyczkowych, a także z szerokim wachlarzem propozycji. Obecnie klienci, którzy potrzebują gotówki i nie mają czasu, aby wybrać się do banku, załatwiają formalności przez internet w firmach pożyczkowych, a po kilkunastu minutach otrzymują gotówkę na swoje konto. Coraz częściej mogą również w ten sposób zaciągać wysokokwotowe pożyczki ratalne online – podkreśla ekspert TAKTO Finanse.

Jak pożyczają Polacy?

Według analizy BIK, wśród Polaków zmienił się trend w pożyczaniu pieniędzy. Jeszcze kilka lat temu najwięcej klientów korzystało z kredytów mieszkaniowych, obecnie duży wzrost zainteresowania wykazują wysokokwotowe pożyczki gotówkowe. W 2017 roku średnia kwota pożyczki udzielonej na okres dłuższy niż 5 lat wyniosła 40,5 tys. zł, natomiast w 2016 roku było to 17,9 tys. zł. Najczęściej to zobowiązania ratalne - średni okres spłaty w 2017 roku wynosił 44,9 miesiąca (3 lata i 9 miesięcy). Pożyczki gotówkowe cieszą się dużą popularnością wśród klientów indywidualnych. Wartość takich zobowiązań w 2017 roku wyniosła 66,1 mld zł i była dużo wyższa niż suma kredytów mieszkaniowych – 46,5 mld zł.

Ten trend zauważyły także firmy pożyczkowe, które coraz częściej stają się konkurencją dla banków. Nie powinno zatem dziwić, że pożyczkodawcy z rynku pozabankowego wprowadzili ofertę pożyczek ratalnych i pożyczają coraz wyższe sumy. Kilkadziesiąt tysięcy złotych można tam pożyczyć już nawet w kilkanaście minut. Do tego wszystko można załatwić przez internet, nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Pożyczka ratalna przez internet

Obecnie coraz więcej firm pożyczkowych udostępnia swoją ofertę przez internet. W ich ofercie, oprócz popularnych chwilówek udzielanych na krótki okres, znajdziemy także wspomniane już pożyczki ratalne. Warto im się przyjrzeć bliżej. Na rynku pozabankowym panuje bardzo duże zróżnicowane w ofercie ratalnej. Niektóre firmy pożyczają na przykład tylko 5 tys. zł na zaledwie 12 miesięcy, ale są również takie, które skłonne są pożyczyć 25 tys. zł, a spłatę można rozłożyć nawet na 36 rat – mówi redaktor portalu Pozyczki.info.

Dużą zaletą pożyczek ratalnych na rynku pozabankowym jest łatwy do nich dostęp. Wspomnieliśmy już, że dużą rolę odgrywa tu internet. Dzięki temu pożyczki są dostępne właściwie 7 dni w tygodniu przez całą dobę. Wykorzystanie nowoczesnych technologii sprawia, że przeważnie wszystkie formalności można załatwić online. Wystarczy wypełnić wniosek o pożyczkę, czasami trzeba jeszcze dołączyć skany dokumentów. Potem zostaje już tylko wykonanie przelewu weryfikacyjnego na symboliczną kwotę, a po jego zaksięgowaniu gotówka jest przelewana na konto klienta.

Pożyczka ratalna przez internet to rozwiązanie bardzo wygodne, zwłaszcza dla osób, które dużo pracują i nie mają czasu na czekanie w kolejce w banku. Do tego formalności są zazwyczaj mniej skomplikowane, akceptowanych jest przeważnie więcej źródeł dochodu niż w banku. Warto jednak wybierać pożyczkę ratalną przez internet z rozwagą, zwracając także uwagę na dodatkowe korzyści jak na przykład promocje, możliwość odzyskania części kosztów przy wcześniejszej spłacie itp. Wtedy taka pożyczka stanie się naprawdę atrakcyjna.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (2)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
0%