Zamknij
NEWS

Catering z dostawą w Poznaniu czy zakupy na targu?

Artykuł sponsorowany 14:09, 04.08.2025 Aktualizacja: 14:10, 04.08.2025
pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/ pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/
Mieszkasz albo pracujesz w Poznaniu i rozważasz catering z dostawą do domu lub biura? Ten sposób odżywiania się jest coraz bardziej popularny – chętnie korzystają z niego zarówno osoby, które dużo pracują i nie mają czasu na gotowanie, jak i ci, którzy zmagają się z chorobami wpływającymi na codzienny jadłospis albo chcą popracować nad sylwetką. Jak wygląda koszt diety pudełkowej w porównaniu do zakupów na lokalnym targowisku? Co z kwestią przygotowywania posiłków? Odpowiadamy!

Cateringi dietetyczne a tanie zakupy spożywcze

Wiele osób argumentuje, że samodzielne zakupy i gotowanie we własnym zakresie jest dużo tańsze niż catering dietetyczny – nie zwraca jednak uwagi na fakt, że większość z nas i tak często polega na gotowych rozwiązaniach, bo zdarza się, że jesteśmy zbyt głodni lub zmęczeni, żeby spędzać jeszcze kilka godzin w kuchni.

Późny powrót do domu, pusta lodówka, ssanie w żołądku – te scenariusze w wielu domach powtarza się zbyt często, żeby rzeczywiście mówić o oszczędzaniu na domowych posiłkach. Koszt gotowych dań do mikrofalówki, pizzy na dowóz czy fast foodu niemal zawsze przewyższa cenę składników na domowy obiad.

Warto też pamiętać o tym, że ceny produktów spożywczych stale rosną, a wysokiej jakości mięso czy ryby, a także owoce i warzywa z ekologicznych upraw, które są najlepsze dla naszego zdrowia, do najtańszych z pewnością nie należą.

Jeśli chcesz jadać różnorodnie, dostarczając sobie niezbędnych składników odżywczych odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie organizmu, musisz liczyć się z kosztami – nawet jeśli śledzisz promocje w supermarketach i starasz się układać jadłospis w oparciu o sezonowe produkty.

Catering czy targ?

Ceny sezonowych owoców i warzyw od lokalnych rolników wcale nie są niskie – truskawki to koszt nawet 20-30 zł za kilogram. Z takiej ilości owoców możesz przygotować np. 4-5 porcji prostego drugiego śniadania w postaci jogurtu z owocami, zdrowy koktajl albo kilka porcji fit galaretki.

Niemało kosztują też ryby – ta grupa produktów to ważne źródło białka oraz zdrowych kwasów tłuszczowych, które odpowiadają za pracę mózgu i serca. Optymalne spożycie ryb zapobiegające niedoborom to 2 porcje po 150-200 g tygodniowo. Ceny pełnowartościowych, tłustych ryb takich jak łosoś to nawet 60 zł za kilogram – ta ilość wystarczy na 2 obiady dla dwóch dorosłych osób z małą nadwyżką np. do zamrożenia, ale to tylko część pełnowartościowego obiadu: do niego powinno się podać np. sałatkę i źródło węglowodanów takie jak ryż czy kasza.

Wreszcie, kupione na bazarze produkty trzeba poddać obróbce. Zakupy, przygotowywanie posiłków i sprzątanie kuchni może zabrać nawet 2-3 godziny w ciągu dnia, podczas gdy catering z dostawą w Poznaniu od Wygodnej Diety, to okrągłe zero minut w sklepie, zero gotowania i zero zmywania!

To ogromna oszczędność czasu i zasobów. Dobry catering dietetyczny z bogatym, różnorodnym jadłospisem możesz mieć już za około 70 zł dziennie – to kwota, którą warto zapłacić za wygodę i zdrowie! Po pewnym czasie z pewnością przekonasz się, że oszczędności czasu to ogromny atut, który w pełni zrekompensuje Ci inwestycję w „pudełka”.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

0%