Zamknij

Jaki bus wybrać do zabudowy warsztatowej?

art. sponsorowany + 10:43, 26.08.2024 Aktualizacja: 10:44, 26.08.2024
Wizualizacja zabudowy busa Wizualizacja zabudowy busa

Zabudowa warsztatowa busa znacząco ułatwia bezpieczny transport zróżnicowanego ładunku i sprawia, że możesz wykorzystać możliwości swojej floty w pełni. Korzystanie z gotowych, prefabrykowanych elementów nie zawsze będzie jednak dobrym pomysłem. Lepiej sięgnąć po zabudowę personalizowaną. Czy zabudowa auta transportowego jest możliwa w każdym przypadku?

Z jakich elementów składa się zabudowa warsztatowa busa?

Fabryczne wyposażenie samochodów typu cargo zwykle daje niewielkie możliwości w zakresie transportu. Nabywca otrzymuje najczęściej pustą przestrzeń przewozową, którą musi zagospodarować na własną rękę. Wiele firm przez lata boryka się z uszkodzonymi w trakcie jazdy narzędziami czy regularnym gubieniem drobnych elementów, nie mogąc znaleźć dobrego rozwiązania.

Zabudowa samochodowa, która jest projektowana na indywidualne zamówienie, pozwala uporać się z tego typu problemami. Dobrym przykładem firmy dostarczającej wyposażenie przestrzeni ładunkowej dopasowane do indywidualnych potrzeb jest firma GEMA Poland. W jej ofercie znajdziesz takie elementy, jak:

  • regały z półkami o wytrzymałości 120 kg każda;
  • systemy szuflad wytrzymujących 90 kg nacisku;
  • pojemniki i kuwety na drobne elementy montażowe, np. wkręty lub złączki;
  • uchwyty na skrzynie z narzędziami, aparaturę pomiarową i elektronarzędzia;
  • blaty robocze pozwalające na prace manualne bezpośrednio u klienta;
  • rozkładana platformę na imadło lub agregat.

Każdy z tych elementów występuje w kilku wariantach. Dodatkowo GEMA wykonuje również inne części zabudowy według wskazań klienta. Dzięki temu przestrzeń ładunkowa zawsze jest wykorzystywana w 100%.

Zabudowa busa od strony drzwi tylnych

Zabudowa serwisowa a model samochodu

Jako przedsiębiorca dysponujący własną flotą z pewnością wiesz, że każdy model samochodu ma swoją specyfikę. Niekiedy dach bagażnika jest położony nisko. Innym razem producent przewidział dwa wejścia na pakę – boczne i tylne – które dobrze byłoby wykorzystać. Często też samochody firmowe wybierane są ze względu na niskie spalanie i firmy obawiają się, że montaż zabudowy doprowadzi do utraty korzyści. Czy tę specyfikę da się pogodzić z zabudową warsztatową? Oczywiście!

Dobrym przykładem personalizacji jest zabudowa do Renault Traffic od GEMA Poland. Wykorzystuje ona takie elementy szuflady i półki, podłogi antypoślizgowe, oświetlenie LED czy specjalistyczne moduły i systemy mocujące idealnie dopasowane do wymiarów przestrzeni załadunkowej. Jak to możliwe? Wszystkie aluminiowe elementy są docinane z długich profili z dokładnością do 1 milimetra. Dlatego zabudowa pozwala na zagospodarowanie miejsca. Wykorzystanie aluminium jako głównego materiału pozwala utrzymać niską masę zabudowy i ograniczyć spalanie z jednoczesnym zachowaniem parametrów użytkowych porównywalnych ze stalą.

Interesują Cię inne projekty GEMA? Sprawdź zabudowę Fiata Ducato: https://gemapoland.pl/zabudowa-warsztatowa-fiat-ducato/. Wśród przedsiębiorców, dla których istotnym elementem bieżącej działalności jest logistyka towaru, dużą popularnością cieszą się też modele francuskiej marki Peugeot. Zabudowę Peugeot Partner zamówisz tutaj: https://gemapoland.pl/zabudowa-warsztatowa-peugeot-partner/.

Dlaczego warto wybrać zabudowę busa na narzędzia szytą na miarę?

Personalizowana zabudowa samochodowa ma tę zasadniczą przewagę nad gotowymi elementami, że można dopasować ją do każdego modelu samochodu transportowego. Nie jest to jednak jej jedyna zaleta. Firma GEMA opracowała unikalny system zabudowy modułowej, która może być łatwo zaadaptowana do zmieniających się potrzeb firmy poprzez dołożenie kolejnych elementów.

Sprawdź również opatentowane rozwiązania w zakresie montażu oraz organizacji zawartości przestrzeni bagażowej. Polski producent oferuje także wiele rozwiązań dodatkowych, jak wewnętrzny bagażnik dachowy, zamki antywłamaniowe Gatelock czy ściany grodziowe.

Nie zmieniaj floty firmowej. Dopasuj do niej zabudowę warsztatową. Skorzystaj z ponad 30-letniego doświadczenia firmy GEMA!

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%