Zamknij

Garaż blaszany gotowy czy na zamówienie?

09:15, 04.07.2024 Artykuł Sponsorowany Aktualizacja: 09:15, 04.07.2024

Garaże metalowe sprawdzają się dobrze jako ochrona samochodu przed czynnikami atmosferycznymi oraz zapewniają bezpieczną przestrzeń do przechowywania narzędzi, zapasowych opon i wielu innych niezbędnych przedmiotów. Nowoczesne garaże blaszane zastępują ciężkie murowane konstrukcje, gdyż można postawić je w jeden dzień praktycznie na każdej posesji. Jeśli zależy Ci na garażu z blachy, sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na blaszane garaże na zamówienie zamiast na gotowe konstrukcje.

  1. Garaż blaszany na indywidualne zamówienie
  2. Garaże blaszane dostosowane do potrzeb użytkowników

Tanie garaże blaszane w standardowych rozmiarach można kupić w wersji gotowej. Wystarczy wybrać powierzchnię jednego modelu, a następnie ustawić go na posesji. Niestety, gotowy garaż nie zawsze odpowiada na oczekiwania i potrzeby użytkownika. Może być zbyt niski, mieć za wąską bramę wjazdową lub dach o spadzie utrudniającym usuwanie śniegu w okresie zimowym. Jeśli potrzebujesz czegoś więcej niż standardowego, prostego garażu, sprawdź, jakie możliwości konfiguracji daje Ci producent garaży blaszanych, który wykonuje konstrukcje na indywidualne zamówienie.

Garaż blaszany na indywidualne zamówienie

Wybierając garaż metalowy, nie trzeba brać pod uwagę jedynie gotowych modeli dostępnych w stałej ofercie. Konfigurator garażu blaszanego umożliwia dostosowanie najważniejszych parametrów budynku do wielkości samochodu, a także jego typu. Ponadto w garażu można zaplanować miejsce na ewentualne przechowywanie opon, narzędzi lub roweru. Dzięki temu garaż służy użytkownikom zgodnie z ich potrzebami. Konfigurator pozwala również planować: bramy uchylne, dwuskrzydłowe, jednoskrzydłowe, czy też drzwi umieszczone w ścianie.

W porównaniu do garaży murowanych modele blaszane na indywidualne zamówienie sprawdzają się równie dobrze, jednak są łatwiejsze do wzniesienia na posesji. Garaż murowany buduje się przez wiele dni ze względu na konieczność odczekania, aż wszystkie łączenia między bloczkami lub pustakami dobrze zwiążą. Ponadto przed rozpoczęciem budowy należy przygotować wylewkę betonową pod garaż, co generuje dodatkowe koszty. Garaż blaszany można natomiast wznieść bez przeszkód, ustawiając go na bloczkach z betonu. Nie trzeba wykonywać do niego dodatkowego podłoża, ani podłogi. Dzięki temu budowa trwa krótko, gdyż pomieszczenie gospodarcze na auto i nie tylko ma lekką i jednocześnie wytrzymałą konstrukcję. Zamawiający mogą stworzyć z nich garaże szeregowe i pojedyncze, z bramą dwuskrzydłową i dachem dwuspadowym, garaże dwustanowiskowe i wiele innych konfiguracji.

Garaże blaszane dostosowane do potrzeb użytkowników

Atutem garaży blaszanych na zamówienie jest możliwość dostosowania ich zarówno do potrzeb konkretnych użytkowników, jak i do charakteru zabudowy w okolicy. Użytkownik może wybrać różne typu dachów, by ograniczyć zaleganie śniegu w okresie zimowym. Jest to ważne zawłaszcza na terenach górskich i na przedgórzu, gdzie opady śniegu są większe niż w centralnej lub północnej części Polski. Dwuspadowy lub jednospadowy dach z dużym kątem nachylenia sprawia, że dach nie wymaga odśnieżania. Z kolei w przypadku budowy garażu na maszyny rolnicze lub traktor użytkownik może postawić na garaż z bramą uchylną o szerokości większej niż standardowa. Dzięki temu wjeżdżanie do garażu będzie łatwiejsze. W ten sposób dzięki modyfikacjom samodzielnie skonfigurowane pomieszczenie gospodarcze jest funkcjonalniejsze niż gotowy garaż z blachy. Co ważne, zmiany wprowadzone w projekcie budynku można szybko wycenić, ile będzie kosztował gotowy garaż.

(Artykuł Sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%