Zamknij

Rodzaje wózków paletowych i ich zastosowanie

. + 08:55, 04.06.2024 Aktualizacja: 11:47, 04.06.2024
Skomentuj Foto: Zleceniodawca Foto: Zleceniodawca

Ciągłość procesu logistycznego, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, jest jednym z czynników jego sukcesu.

Dla właścicieli firm sensowne jest inwestowanie w szkolenia personelu, w rozwój samej infrastruktury oraz w zakup nowoczesnych maszyn. Możesz dowiedzieć się z wyprzedzeniem, jaka jest cena wózka paletowego w sklepie Vagar, ale najpierw poznaj cechy tych urządzeń. Chodzi o hydrauliczne wózki paletowe lub bujaki, które pozwalają ładować lub odbierać towary, śledzić ich wagę, przenosić je i tak dalej. Powinny być one dobierane zgodnie ze specyfiką pracy danego magazynu. Istnieją również wymagania dotyczące rodzaju towarów, które będą obsługiwane.

wózek magazynowy

Rodzaje wózków magazynowych

Zaleca się, aby nie przechodzić od razu do studiowania odpowiedzi na pytanie „udźwig wózków paletowych”, ponieważ najpierw ważne jest, aby zrozumieć istniejące typy wózków. Mówimy o następujących modelach:

1. Ręczny wózek paletowy, który obejmuje większość zadań w magazynie. Istnieją różne długości i różne nośności.
2. Wózek elektryczny eliminuje pracę ręczną, choć nie całkowicie. Ponadto ma wyższy limit udźwigu niż poprzedni model.
3. Wózki przystosowane do pracy w trudnym terenie. Może to być plac budowy, gospodarstwo rolne itp. Konstrukcja została zaprojektowana z myślą o jeździe po nierównych nawierzchniach. Równocześnie może być używany na nierównym terenie.

Biorąc pod uwagę informacje uzyskane podczas zadawania pytania „wózki paletowe materiały”, należy wziąć pod uwagę sytuację, w której personel skarży się na trudności związane z monotonną pracą. Czasami przy powtarzalnych ruchach mogą boleć plecy; wtedy znacznie wygodniej jest pracować z wózkami, w których znajduje się wysoki podnośnik. Tam można podnieść paletę z ładunkiem do wygodniejszej dla siebie pozycji. Istnieją również wózki, w których można natychmiast zmierzyć wagę towarów. Wózki te oszczędzają czas i optymalizują procesy logistyczne.

wózek magazynowy

Dodatkowe parametry

Najważniejsze informacje na temat cech wózków paletowych siłą rzeczy dotykają kwestii wymiarów. Tutaj należy przyjrzeć się wymiarom palet, z którymi trzeba pracować. Istnieją europejskie i inne standardy palet. W związku z tym należy albo kupić wózek wyraźnie poniżej rozmiaru tych palet, albo poszukać modeli z regulowanymi widłami. Ta opcja pozwoli na pracę tego samego wózka z różnymi formatami palet.

Następną kwestią jest udźwig, gdzie podstawowym standardem jest zakres od 1500 do 3000 kg. Dotyczy to ręcznych wózków paletowych, podczas gdy modele elektryczne mogą przenosić jeszcze większe obciążenia. Oczywiście nie należy dopuszczać do przeciążeń, więc na wszelki wypadek dany wózek powinien mieć zapas około jednej trzeciej maksymalnej możliwej masy ładunku w magazynie. Jeśli ta zasada zostanie zignorowana, a wózek zostanie wykorzystany do maksymalnego udźwigu, znacznie szybciej się zepsuje i istnieje szansa na nieprzyjemne obrażenia personelu.

Wózki paletowe na kółkach poruszają się po wielu różnych powierzchniach, dlatego należy uważać na materiał, z którego wykonane są koła. Ponieważ na długich dystansach wszelkie niedogodności będą zauważalne w przypadku nieodpowiednich kół. Na przykład w przypadku twardych powierzchni i regularnego transportu masywnych ładunków lepiej jest wybrać wózki z nylonowymi kołami. Ruch będzie płynny, bez toczenia się, a na podłodze nie pozostaną żadne ślady. Mają one jednak pewną wadę w postaci hałasu.
 

Kółka poliuretanowe nadają się do podłóg z piaskiem, trocinami lub podobnymi drobnymi cząsteczkami. Możesz pracować cicho, nawet jeśli podłoga jest bardzo nierówna lub jeśli znajdują się na niej wycieki oleju lub chemikaliów. Jednocześnie, jeśli kwestia hałasu wózka jest na pierwszym miejscu i chcesz ją zamknąć, musisz wziąć gumowe koła. W tym przypadku należy zmniejszyć maksymalne obciążenie wózka, aby nie uszkodzić kół. Guma ma dobrą przyczepność i amortyzację.

Standardowe i platformowe wózki paletowe mogą mieć koła pojedyncze i tandemowe. Jeśli podłoga jest płaska, nie ma ograniczeń obciążenia, a palety mają format europejski, wózki z pojedynczymi kołami są wystarczające. Podwójne koła pozwalają na przewożenie cięższych palet, a ponadto można zignorować problemy związane z jazdą po nierównej podłodze. Podczas korzystania z podwójnych kół część obciążenia jest zdejmowana z wideł, co jest kolejnym plusem. Mówi się, że wyładunek ładunku jest nieco łatwiejszy z podwójnymi kołami.

W większości przypadków takie wózki wytrzymują dość długo, zwłaszcza jeśli nie narusza się zasad eksploatacji określonych przez producenta. Zużycie wzrasta podczas pracy na nierównych powierzchniach, choć nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne mogą nieco zniwelować wszelkie problemy spowodowane nierówną nawierzchnią.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%