Zamknij

Gadżety dla nowoczesnego rodzica — TOP 5

15:05, 27.11.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 15:05, 27.11.2023

Gadżety dla nowoczesnego rodzica nie tylko robią wrażenie, ale i ułatwiają życie. Sprawiają, że opieka nad dziećmi i wychowywanie młodych ludzi jest bardziej komfortowe oraz przyjemne, ale i bezpieczniejsze. Na co warto zwrócić uwagę? Poznaj TOP 5 rodzicielskich gadżetów. To monitor oddechu, elektroniczna niania, zegarek z GPS, smoczek z termometrem i kamera samochodowa.

Jaki są gadżety dla nowoczesnego rodzica?

Gadżety dla nowoczesnego rodzica tworzą długą listę, która sukcesywnie, niemal z dnia na dzień, się powiększa. Co na niej króluje? Zobacz TOP 5 przedmiotów, które wspierają w opiece nad dziećmi — w różnym wieku.

Nowoczesne gadżety dla rodziców noworodków, niemowlaków, starszaków i nastolatków to między innymi: 

1.Gadżety dla nowoczesnego rodzica — monitor oddechu

Monitor oddechu to gadżet, który docenią rodzice noworodków i niemowlaków. Dlaczego? Urządzenie stale monitoruje oddech podczas snu dziecka i alarmuje opiekunów, gdy ten ustanie (bezdech) lub będzie nieregularny i płytki. Ponieważ czuwa i zapewnia czas na interwencję — ratuje zdrowie, często także życie malucha. 

Stosowanie monitorów oddechu specjaliści zalecają zwłaszcza w przypadku niemowląt z grupy ryzyka, to jest wcześniaków, dzieci z niską masą urodzeniową oraz małą ilością punktów w skali Apgar.

2.Gadżety dla nowoczesnego rodzica — elektroniczna niania

Kolejnym gadżetem dla nowoczesnego rodzica jest niania elektroniczna. To urządzenie, które umożliwia monitorowanie dziecka przebywającego poza zasięgiem wzroku opiekuna. 

Nianie elektroniczna z kamerą pozwala obserwować malucha, który śpi nocą lub w ciągu dnia. Niektóre urządzenia mają wbudowany czujnik ruchu, umożliwiają dwukierunkową komunikację głosowa, monitorowanie temperatury pomieszczenia, opcje przybliżania obrazu czy obracania kamery pod różnymi kątami, co pozwala uzyskać pełen obraz pokoju dziecka. Niektóre są zintegrowane ze smartfonami, przez co mogą być sterowane za pośrednictwem aplikacji. 

3.Gadżety dla nowoczesnego rodzica — zegarek z GPS dla dziecka

Popularnym gadżetem dla nowoczesnych rodziców, ale i nowoczesnych dzieci, jest smartwatch. Nie sposób go przecenić, ponieważ nie tylko świetnie wygląda i zapewnia młodym użytkownikom rozrywkę, ale i jest bardzo funkcjonalny.

Na przykład smartwatch Locon Watch Lite czy Locon Watch Video (dostępne na www. bezpieczna rodzina)posiadają:

wbudowany telefon i nielimitowane minuty na połączenia. Smartwatch Locon Watch Video umożliwia także rozmowy video, co oznacza, że dziecko można nie tylko usłyszeć, ale i zobaczyć. Smatrwatch działa jak standardowy telefon, doskonale zastępuje smartfon,

  • przycisk SOS,
  • nasłuch otoczenia,
  • lokalizator dziecka (w aplikacji na telefonie rodzica). 

Oznacza to, że dziecko może dzwonić z zegarka i wysyłać SOS, kiedy potrzebuje pomocy, a rodzic w każdej chwili ma szansę sprawdzić, gdzie przebywa syn czy córka. Może wyznaczyć także strefy bezpieczeństwa, takie jak dom, szkoła, plac zabaw czy zajęcia dodatkowe, co pozwala na otrzymywanie automatycznych powiadomień, gdy dziecko pojawi się na ich obszarze bądź go opuści. 

4.Gadżety dla nowoczesnego rodzica — smoczek z termometrem

Smoczek z termometrem to gadżet, dzięki któremu w prosty i bezstresowy sposób można zmierzyć temperaturę ciała dziecka. Ważne, by nie był przypadkowy. Dobra cena i atrakcyjny wygląd to za mało.

Aby smoczek z termometrem spełniał swoją rolę, musi pozwalać na dokładny pomiar temperatury i łatwy odczyt cyfrowy. Dobrze, by miał anatomiczny kształt, był wykonany z bezpiecznych materiałów, co pozwala na utrzymanie go w czystości i ochronę przed stłuczeniem.

Nie mniej ważne jest, by korzystając z niego przestrzegać zasad bezpieczeńśtwa (np. unikać kontaktu z chemikaliami, kontrolować urządzenie przed użyciem).

5.Gadżety dla rodzica — kamera samochodowa 

Kamera do monitoringu dziecka w samochodzie, ponieważ rejestruje, co dzieje się za plecami rodzica, pozwala na bezstresowe obserwowanie dziecka w czasie podróży. Jest bardzo komfortowa i łatwa w użytkowaniu.

Kamerkę można ustawić w dowolny sposób, ponieważ urządzenie działa bezprzewodowo (np. do tylnego siedzenia w samochodzie, a obraz oglądać na ekranie nawigacji). Co ważne, diody podczerwieni na kamerze zapewniają wysoką jakość widzenia w nocy. 

Jak widzisz, nowoczesne gadżety zdecydowanie dbają tak o maluchy, jak i ich rodziców. Sprawiają, że zarówno opieka, jak i wychowywanie młodych ludzi są komfortowe, przyjemne, mniej stresujące i bezpieczne.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%