Zamknij

Assistance motocyklowe - czy warto wykupić rozszerzone ubezpieczenie dla jednośladu?

08:54, 20.11.2023 Artykuł Sponsorowany Aktualizacja: 08:57, 20.11.2023

Auto assistance to opcja, która dotyczy nie tylko samochodów i innych pojazdów dwuśladowych. Możemy z niego skorzystać także w przypadku motocykli, a w niektórych sytuacjach zdecydowanie warto rozważyć jego wykupienie. Co obejmuje assistance dla motocykli i kiedy zdecydowanie warto się na nie zdecydować?

1. Ubezpieczenie assistance motocykla - czy jest obowiązkowe?

2. Co obejmuje assistance motocyklowe?

3. Polisa assistance dla jednośladu - na co uważać przy wyborze?

4. O czym jeszcze pamiętać przy okazji wykupu ubezpieczenia dla motocykla?

Ubezpieczenie assistance motocykla - czy jest obowiązkowe?

Podobnie, jak w wypadku samochodów i innych pojazdów, także i w przypadku motocykla jesteśmy zobowiązani do wykupu ubezpieczenia. Obowiązkowe jest jednak tylko OC, a w przypadku każdego innego ubezpieczenia jest to nasza wola, aby je posiadać. AC to mimo wszystko bardzo popularny dodatek, szczególnie jeżeli posiadamy maszynę o znacznej wartości. Dodatkowe pakiety ubezpieczeniowe ułatwiają rozwiązanie problemów w przypadku stłuczki, kradzieży czy wypadku, na przykład udostępniając nam pojazd zastępczy, czy dokonując napraw na oryginalnych częściach. Więcej na temat obowiązkowych ubezpieczeń pojazdów dowiesz się na tej stronie.

Co obejmuje assistance motocyklowe?

Jeżeli interesuje nas assistance motocyklowe a zakres ochrony, każde towarzystwo ubezpieczeniowe umożliwia zapoznanie się z nim na swojej stronie, w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Jeżeli nie mamy czasu na to, aby czytać pojedyncze oferty, zawsze możemy skorzystać ze strony-porównywarki, która wyłuszczy nam największe atuty wielu propozycji na raz. Zazwyczaj możemy liczyć na takie udogodnienia, jak:

  • natychmiastowa pomoc w przypadku awarii w trasie;
  • krótszy czas oczekiwania na pomoc w razie potrzeby (np. dostarczenie paliwa);
  • zminimalizowanie ryzyka uszkodzenia motocykla w transporcie, na przykład do warsztatu.

Dodatkowo też w ramach AC mamy dostęp do pomocy informacyjnej, medycznej czy tłumacza, jeżeli jesteśmy aktualnie za granicą. To ostatnie często łączy się z ogólnymi usługami określonymi jako pomoc w podróży.

Polisa assistance dla jednośladu - na co uważać przy wyborze?

W assistance motocyklowym ważne jest to, aby oferta była dopasowana do naszych potrzeb. Dlatego powinniśmy zapoznać się z kilkoma propozycjami i na tej podstawie zdecydować, która opcja będzie najlepsza. To, ile kosztuje assistance motocyklowe, zależy od wielu czynników, między innymi tego, czy posiadamy zniżki na ubezpieczenie. Jeżeli chcemy mniej-więcej oszacować, ile wyniesie nas rozszerzenie pakietu ubezpieczenia, możemy skorzystać z dowolnego kalkulatora ubezpieczeń.

O czym jeszcze pamiętać przy okazji wykupu ubezpieczenia dla motocykla?

Podobnie, jak w przypadku właścicieli samochodów, także i osoby ubezpieczające jednoślady mają do wykorzystania różnorodne zniżki. Uzyskujemy je za staż w danym towarzystwie ubezpieczeniowym, a także bezproblemową jazdę, brak wypadków i innych wydarzeń na drodze. Jeżeli dopiero niedawno odebraliśmy prawo jazdy, możemy albo zacząć samodzielnie budować swoją historię jako kierowcy, albo też możemy dołączyć się do ubezpieczenia bardziej doświadczonej osoby, na przykład rodzica.

Ubezpieczenie motocykla możemy podzielić na obowiązkowe podstawowe - OC - oraz rozszerzone - AC i inne pakiety. Jeżeli zależy nam na większym zakresie ochrony, zdecydowanie warto rozważyć wykup assistance, szczególnie jeżeli podróżujemy dużo i często jesteśmy w trasie lub też posiadamy motocykl o znacznej wartości.

(Artykuł Sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%