Zamknij

Suplementy na włosy – jakich składników w nich szukać?

08:31, 16.11.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 08:31, 16.11.2023

Zdrowe, gęste i lśniące włosy to marzenie wielu osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Na ich kondycję w dużej mierze wpływa styl życia, codzienna dieta, pielęgnacja oraz systematyczna suplementacja. Jakich składników odżywczych warto szukać w suplementach na włosy?

Jeśli chcesz mieć piękne włosy i zdrową skórę głowy, zwróć uwagę na wspieranie ich od wewnątrz. Suplementy na włosy mogą okazać się niezwykle pomocne, jeśli będą odpowiednio dobrane i przyjmowane regularnie w dłuższym przedziale czasu. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jakie związki odżywcze najlepiej wpływają na kondycję i wygląd włosów!

Witamina E i witamina C

Witamina E poprawia funkcjonowanie naczyń krwionośnych, w efekcie czego substancje odżywcze mogą docierać bezpośrednio do cebulek włosów. To silny przeciwutleniacz, który chroni włosy przed wypadaniem i przedwczesnym siwieniem oraz poprawia kondycję skóry głowy, łagodząc łupież i łojotok. Z kolei witamina C hamuje nadmierne wypadanie włosów, wzmacnia ich łodygi, a także sprawia, że stają się pełne blasku. Suplementy na włosy zawierające obie witaminy można znaleźć na https://vitashop.pl/. Poza nimi spore znaczenie mają jednak również poniższe składniki.

Cynk

Cynk to substancja mineralna czuwająca nad metabolizmem aminokwasów. Te zaś są niezbędne do prawidłowego wzrostu włosów. Dodatkowo wspomaga regulację czynności gruczołów łojowych – suplementy diety z dodatkiem cynku będą idealne przy nadmiernie przetłuszczających się włosach. Ponadto sprawdzą się przy wszelkich problemach skóry głowy, nawilżając ją i działając przeciwzapalnie.

Kobalamina – niedoceniana witamina o cennych właściwościach. Poznaj ją bliżej!

Biotyna

Biotyna należy do grona witamin z grupy B. Usprawnia prawidłowy przepływ impulsów nerwowych w skórze głowy, przez co może jeszcze lepiej być odżywiana, zaś czynność gruczołów łojowych stabilizuje się, podobnie jak ma to miejsce przy suplementacji cynku. Biotyna wykazuje silne właściwości nawilżające, a dodatkowo poprawia kondycję skóry całego ciała i paznokci. Przyjmowanie jej będzie oddziaływało na wielu płaszczyznach!

Wyciągi ziołowe

Spośród wyciągów ziołowych dodawanych do suplementów na włosy, największe znaczenie mają te z pokrzywy, skrzypu polnego czy łopianu. Głównym związkiem odpowiedzialnym za dobroczynne działanie skrzypu na włosy jest zawarty w tej roślinie krzem. Sprawia on, że włosy szybko stają się zregenerowane, odżywione, lepiej się układają, a także są mniej skore do wypadania. Działanie pokrzywy opiera się głównie na przeciwdziałaniu szybkiemu przetłuszczaniu się włosów.

L-cysteina

L-cysteina to aminokwas w formie wysokobiodostępnej. Wzmaga wzrost włosów i ogranicza ich nadmierne wypadanie, jak również sprawia, że stają się grube i wytrzymałe. Sięgnij po suplementy z jej dodatkiem, jeśli Twoje włosy są cienkie, łamliwe i elektryzują się. Szybko zauważysz tzw. baby hair, czyli nowe, delikatne, odrastające włosy, widoczne zwłaszcza na linii czoła.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%