Zamknij

Wirtualny adres – czym jest i jak działa?

. + 09:47, 13.07.2023 Aktualizacja: 09:48, 13.07.2023
Skomentuj Foto: Zleceniodawca Foto: Zleceniodawca

Wirtualny adres to nic innego, jak usługa polegająca na wynajmie oficjalnego adresu firmowego, który można wykorzystać do rejestracji firmy. Takie dane pojawiają się potem na urzędowych drukach, ale i w materiałach marketingowych. Jak to działa i dlaczego warto skorzystać z takiej opcji?

Wirtualny adres firmy – na czym polega usługa?

Wynajem adresu na siedzibę firmy oznacza uzyskanie oficjalnych danych firmowych od biura, które istnieje realnie i prowadzi działalność stacjonarnie. Jednak przedsiębiorca czy freelancer korzystający z takiej opcji nie musi codziennie przyjeżdżać do biura i z niego korzystać. Do dyspozycji ma oficjalne dane teleadresowe, które są podane podczas rejestracji firmy, w materiałach marketingowych, w urzędach i we wszystkich miejscach związanych z prowadzeniem biznesu.

Wynajęcie adresu siedziby firmy to najważniejsza, lecz wciąż podstawowa usługa. Biura wirtualne oferują bowiem znacznie więcej możliwości, jak chociażby coworking, udostępnianie miejsca do spotkań z klientami czy sal na konferencje. Do tego dedykowaną linię telefoniczną czy oznaczenie i logo w fizycznie istniejącym miejscu – takie opcje zapewnia wirtualne biuro Vimar Office.

Adres wirtualny a tradycyjne biuro stacjonarne – czym to się różni?

Adres wirtualny firmy to oficjalne dane firmowe, które wskazują na konkretną lokalizację, najczęściej w centrum dużego miasta. Pod wynajętymi danymi firmowymi istnieje prawdziwe biuro wirtualne, zatem można – w razie potrzeby – skorzystać z miejsca do pracy czy sal przeznaczonych na spotkania i konferencje.

Wynajęty adres dla firmy nie oznacza jednak, że przedsiębiorca ma lokal na własność. Nie musi też płacić wysokich kwot za wynajem czy opłacać rat za kupiony obiekt pod biuro stacjonarne. W stosunkowo niewielkich kwotach uzyskuje więc to, co najważniejsze i niezbędne do rejestracji firmy oraz prowadzenia działalności – oficjalne dane firmowe, ale z możliwością wykonywania obowiązków zawodowych z dowolnego miejsca w kraju, a nawet na świecie.

Tradycyjny adres biura to dokładnie te same dane adresowe, które służą do rejestracji firmy, prowadzenia działalności oraz fizycznie istniejącego biura. W takim przypadku przedsiębiorca musi się zdecydować na wynajem lub kupno lokalu na własność i najczęściej przebywa tu codziennie, aby pracować. Stacjonarne biura dla wielu firm są mniej dostępne, chociażby ze względu na koszty.

Poza tym biznes prowadzony na małą skalę, np. w mniejszym mieście czy mniej popularnym regionie, oznacza konieczność wyboru lokalu na biuro w bliskiej okolicy, aby nie było problemu z dojazdem. Trudno bowiem prowadzić działalność na południu Polski, dojeżdżać zaś codziennie czy kilka razy w tygodniu do biura oddalonego o nawet kilkaset kilometrów. W przypadku tradycyjnego biura stacjonarnego przedsiębiorca ma znaczenia mniejsze możliwości, jeśli chodzi o wybór prestiżowej lokalizacji w centrum dużego miasta.

Jak działają wirtualne adresy dla firm?

Aby uzyskać oficjalne dane adresowe, wystarczy zapoznać się z ofertą wybranego biura wirtualnego, dopasować rodzaj i ilość proponowanych usług, dokonać płatności i już można korzystać ze wszystkich udogodnień. Zarówno rejestracja firmy, jak i przypisanie oficjalnych danych do danego przedsiębiorstwa odbywa się szybko i sprawnie, a właściciel przedsiębiorstwa od razu może zacząć promować swój biznes, wskazując na prestiżową lokalizację.

Dla kogo wynajem adresu dla firmy?

Wynajęcie adresu siedziby firmy jest udogodnieniem dla przedsiębiorców, którzy nie potrzebują na co dzień korzystać z przestrzeni biurowej. Pracują w domowym zaciszu lub często wyjeżdżają i obowiązkom zawodowym oddają się w różnych miejscach w kraju, a nawet poza jego granicami, ponadto w trakcie podróży.

Z tej opcji skorzystają również firmy, które w jednym miejscu mają główną siedzibę, w kolejnych zaś chcą otworzyć następny oddział bądź filię, ale również stawiają na pracę zdalną i nie muszą tworzyć stacjonarnego oddziału administracji czy zatrudniać pracowników do obsługi sekretarskiej.

Zalety, które warto rozważyć

Wynajem adresu dla celów rejestracji firmy i uzyskania oficjalnych danych adresowych wskazujących na prestiżową lokalizację, to wiele zalet. Przede wszystkim oszczędności, ale i budowanie pozytywnego wizerunku firmowego. Ponadto możliwość skorzystania z usług dodatkowych, a także równie ważna ochrona prywatności, w tym adresu domowego.

Wirtualne biuro to zatem krok w stronę przejścia na wyższy poziom, zdobycia nowych klientów i wzbudzenia zaufania w tych, dla których lokalizacja firmy na znaczenie.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%