Zamknij

Podsumowanie pracy parlamentarnej ministra Jana Dziedziczaka w regionie

13:25, 06.06.2023 . Aktualizacja: 14:11, 06.06.2023
Foto: Biuro Poselskie Jan Dziedziczak Foto: Biuro Poselskie Jan Dziedziczak

O tym jak wygląda gospodarność wielkopolan, przekonali się członkowie i przewodniczący Podkomisji ds. funduszy europejskich, którzy uczestniczyli w wyjazdowym posiedzeniu w subregionie leszczyńskim. Podczas posiedzenia udało się zobaczyć inwestycje i zrealizowane projekty z wykorzystaniem funduszy europejskich. Cieszę się i wiem jakie to ważne, gdyż sam byłem przewodniczącym tej komisji. - mówił minister Jan Dziedziczak, który jest także posłem z naszego okręgu.

I tak, w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu, powstało nowe Centrum Praktycznego Kształcenia Zawodowego, w Szpitalu Powiatowym w Rawiczu rozbudowany został blok operacyjny, a także ścieżka rowerowa Rawicz-Pakosław o długości 18 km. O tym jak wiele inwestowane jest w nasz region widać było również na przykładzie Leszna, gdzie wizytowany był Inkubator Przedsiębiorczości, który prężnie działa wraz z infrastrukturą w Strefie Inwestycyjnej I.D.E.A. Rozwój gospodarczy widoczny jest również w Brennie w Gminie Wijewo, gdzie z wykorzystaniem funduszy europejskich trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 305 na odcinku od powiatu leszczyńskiego do granicy województwa wielkopolskiego, a także działa Klub Seniora w Gminie Wijewo,

Drugiego dnia wyjazdowego posiedzenia wraz z jej członkami odwiedziłem powiat gostyński, gdzie wizytowałem zrewitalizowaną Starą Gazownię w Krobi. W planach była również wizytacja w Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu i plac budowy obwodnicy Gostynia w drodze wojewódzkiej Nr 434. - informuje Jan Dziedziczak31 MAJA uczestniczyłem w „XX Spotkaniach Świętogórskich” Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, które zorganizował oddział w Gostyniu na czele z Prezesem Mirosławem Maćkowiakiem. Podczas świętowania, poza ciekawymi rozmowami z seniorami i wspólnego posiłku, seniorzy wysłuchać występów szesnastu chórów i zespołów śpiewaczych, które przyjechały m.in. z Włoszakowic, Słupi, Kamieńca, Żmigrodu, Pieczkowa, Chojna, Piasków, Kościana. W wydarzeniu według organizatorów wzięło udział prawie 2,5 tysiąca osób. Ponadto Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów za szczególne zasługi dla związku od jego powstania odznaczył ks. superiora Zbigniewa Starczewskiego, a samorządowcy otrzymali medale pamiątkowe. Mój medal ma już swoje godne miejsce w biurze poselskim. To dla mnie duże wyróżnienie.


 

Natomiast już 2 CZERWCA o mojej pracy w parlamencie, o podejmowanych interwencjach, o roli posłanych, czyli posłów mówiłem grupie z powiatu gostyńskiego, która przyjechała z jednodniową wizytą do Warszawy. Ponadto goście zwiedzili Stare Powązki, Krakowskie Przedmieście i Łazienki Warszawskie. Na koniec dnia spotkaliśmy się w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, a także przeszliśmy do budynku Senatu. Na koniec zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć, a grupa udała się w podróż powrotną.


 

Dzień później 3 CZERWCA ponownie gościłem w okręgu. Na początek w Lesznie uczestniczyłem w uroczystej przysiędze wojskowej żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej 4. Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy im. Gen. Dyw. S. Roweckiego-Grota. To wspaniałe, że Wojsko Polskie się rozwija, a więc i my obywatele możemy czuć się bezpieczni‼️ Jest to szczególnie ważne kiedy tuż przy naszej granicy cały czas toczy się wojna. Dziękuję drogim żołnierzom za oddanie, a rodzinom ślubujących za piękne wychowanie córek i synów naszej ziemi.

Także OSP Dzięczyna w Gminie Poniec w powiecie gostyńskim miało powód do radości, bowiem również 3-go czerwca świętowali wspaniały Jubileusz 90-lecia istnienia. Cieszę się, że również i ja mogłem przekazać listy gratulacyjne odznaczonym. Ten niezwykły czas uświetnił nam koncert Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy GCK w Poniecu. Był to także czas rywalizacji fair play podczas Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Dziękuję Burmistrzowi Ponieca Jackowi Widyńskiemu za zaproszenie, radnemu powiatowemu Piotrowi Kogutowi oraz Izabeli Budajczak-Moder za obecność.


Po południu już w Gminie Rawicz swoje umiejętności zaprezentowali w zawodach członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z całej gminy. Po uroczystym przemarszu z rynku w Sarnowej na Stadion Leśny rozpoczęły się zmagania drużyn. Cieszę się, że mogłem być z Wami i obserwować sportową rywalizację. Dziękuję organizatorom Dh Prezesowi Aleksandrowi Hauzie oraz Dh Wiceprezesowi Karolowi Maćkowiakowi za zaproszenie oraz za wspaniałe atrakcje jakie przygotowali dla najmłodszych i tych starszych. Było to możliwe również dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Enea. Piknik strażacki to atrakcja dla całych rodzin, a tak właśnie tak wygląda jednoczenie braci strażackiej.

Na zakończenia pracowitego dnia spotkałem się z Bractwem Kurkowym z Ponieca, które po raz pierwszy zorganizowało Strzelanie o godność Króla Okręgu Leszczyńskiego AD. 2023. Dziękuję za miłe spotkanie Bractwu, a także za fantastyczny prezent, jaki otrzymałem. Mam ciekawy pomysł jeśli chodzi o kolejny turniej, który ma odbyć się jesienią, ale na razie nie mogę zdradzić szczegółów.A wszystkich, którym na sercu leży dobro naszego kraju, lub mają sprawy i problemy, które chcieliby przekazać, zapraszam do moich biur poselskich.

 


 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%