Zamknij

Wojciech Dąbrowski: projekt budowy elektrowni jądrowej w Koninie przebiega zgodnie z planem

09:28, 06.06.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 09:29, 06.06.2023
PGE Polska Grupa Energetyczna (1) PGE Polska Grupa Energetyczna (1)

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, spotkał się z Whang Joo-ho, prezesem KHNP - koreańskim partnerem w budowie elektrowni jądrowej w Polsce. W spotkaniu uczestniczył również Karol Rabenda, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz i przewodniczący rady nadzorczej ZE PAK i Jakub Rybicki, prezes zarządu PGE PAK Energia Jądrowa. 

PGE Polska Grupa Energetyczna (2)

„Projekt budowy elektrowni jądrowej w regionie konińskim przebiega zgodnie z planem. Utrzymujemy szybkie tempo realizacji prac i trzymamy się uzgodnionego harmonogramu. Cyklicznie realizujemy warsztaty, na których razem z naszym partnerem omawiamy poszczególne elementy projektu” - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. „Regularne kontakty z naszymi partnerami są kluczowym elementem wymiany informacji nt. przygotowań do inwestycji na wszystkich polach działania, tak aby projekt był realizowany zgodnie z założeniami” - dodaje Wojciech Dąbrowski. 

Przedstawiciele PGE i KHNP w ramach cyklu regularnych spotkań i warsztatów omawiają bieżące i przyszłe działania w projekcie jądrowym, w tym kwestie finansowania projektu i harmonogramu budowy. Pierwszy prąd z planowanej elektrowni jądrowej może popłynąć już w 2035 roku. 

KONTAKT: 

Konrad Mróz 

Biuro Prasowe Grupy PGE  

tel. +48 785 999 946 

e-mail: [email protected]  

e-mail: [email protected] 

http://www.gkpge.pl/biuro-prasowe/kontakt 

Źródło informacji: PGE Polska Grupa Energetyczna 

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%