Zamknij

Instagram Reels: Odkryj potencjał krótkich filmów i wykorzystaj je do promocji swojego konta

08:14, 25.05.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 08:15, 25.05.2023

Promowanie konta na Instagramie wymaga tworzenia angażujących treści, które przyciągną nowych użytkowników. Im ciekawsza treść, tym większe szanse, że zobaczą je również inni. Obecnie jednym z najgorętszych trendów na Instagramie są reelsy, czyli rolki. Krótkie filmiki przyciągają uwagę użytkowników i sprawiają, że wykazują większą skłonność do pozostawienia komentarza lub reakcji. Dzięki nim liczba obserwujących profil szybko wzrasta. Dowiedz się więcej o reelsach i ich potencjale. Sprawdź, jak je wykorzystać do promowania profilu na Instagramie.

1. Jak zyskać większą popularność na Instagramie?

2. Reelsy kontra zdjęcia

3. Zwiększ szybko liczbę followersów

4. Promuj treści z pomocą większej liczby lajków

Konto na Instagramie sprawdza się zarówno do promocji marki osobistej, jak i profilu firmowego. Dzięki niemu można zwiększyć ruch na stronie firmowej, podnieść poziom sprzedaży oraz nawiązać ciekawą współpracę biznesową. Z pomocą Instagrama można również zbudować trwałe relacje z grupą docelową, co przełoży się na podniesienie jej lojalności. Aby to uzyskać, na Instagramie powinny pojawiać się angażujące treści. Powinny obejmować nie tylko zdjęcia, ale i filmiki w postaci reelsów, czyli rolek. Sprawdź, dlaczego warto postawić na rolki na Instagramie.

Jak zyskać większą popularność na Instagramie?

W celu zwiększenia popularności profilu na Instagramie powinno się śledzić trendy w sieci, a także tworzyć oryginalne, ciekawe treści. Ważna jest ich unikalność oraz dostosowanie do oczekiwań odbiorców. Obecnie użytkownicy Instagrama oczekują treści, które zaangażują ich od pierwszej sekundy. Ten warunek spełniają reelsy, które szybko przyciągają uwagę i zachęcają do pozostawienia reakcji. Zdobywanie popularności za pomocą filmików ułatwia fakt, że algorytmy Instagrama premiują rolki o wysokiej liczbie wyświetleń. Im częściej użytkownicy oglądają dany film, tym większe prawdopodobieństwo, że zobaczą go też inni. 

Reelsy kontra zdjęcia

Reelsy można umieszczać na profilu na Instagramie, na którym dotychczas znajdowały się wyłącznie zdjęcia, zamieszczać je na przemian z fotografiami lub zupełnie zrezygnować ze statycznych obrazów na rzecz filmików. Każdy użytkownik samodzielnie decyduje, jakie treści pojawią się na jego koncie. Z tego względu może dopasować rodzaj treści do charakterystyki grupy docelowej w możliwie najdokładniejszy sposób. Co ważne, filmiki w formie rolek doskonale ogląda się na urządzeniach mobilnych. Ich wielkość i format idealnie odpowiadają na potrzeby użytkowników smartfonów, dlatego są przez nich chętnie oglądane. Dodatkowo twórca rolek może sprawdzić, którzy użytkownicy obejrzeli już filmik, by uzyskać wiarygodne informacje na temat ich zaangażowania.

Zwiększ szybko liczbę followersów

W celu wypromowania profilu na Instagramie potrzeba jak najwięcej obserwatorów, czyli followersów. Im więcej osób śledzi profil, tym częściej polecają go algorytmy Instagrama. Samodzielne zdobywanie obserwacji profilu może trwać wiele miesięcy z powodu dużej liczby konkurencyjnych profili. Usługa kup follow Instagram umożliwia zwiększenie ruchu na koncie w krótszym czasie. Zakupione obserwacje pochodzą od realnych, polskich użytkowników. Nie pochodzą z kont stworzonych przez boty i generujących ruch niskiej wartości. Dodatkowe obserwacje sprzyjają pozyskiwaniu kolejnych followerów w sposób organiczny.

Szybkie zwiększenie liczby obserwatorów za pomocą zakupionych followersów i zamieszczanych rolek pozwala szybko uzyskać większe korzyści z prowadzenia konta na Instagramie. W przypadku marki osobistej można liczyć na nawiązanie atrakcyjnej współpracy, a konto firmowe może przyczynić się do zwiększenia poziomu sprzedaży w sklepie online lub stacjonarnym. Nawet kilkanaście zakupionych followersów sprawia, że pozyskanie kolejnych obserwatorów staje się łatwiejsze. Inwestycja w zakup obserwacji szybko się zwraca i przynosi wymierne korzyści.

Promuj treści z pomocą większej liczby lajków

W celu wykorzystania potencjału konta na Instagramie powinno się stawiać nie tylko na dodatkowych followersów, ale i na dużą liczbę lajków. Każdy filmik w postaci rolki podnosi szanse na zyskanie kolejnego lajka. Wielu użytkowników wskazuje na to, że dodawanie rolek błyskawicznie przysporzyło im nowych reakcji. Proces pozyskiwania lajków można przyspieszyć podobnie jak zdobywanie followersów. Kupując lajki Instagram, można wskazać, gdzie się pojawią. Mogą posłużyć zarówno do promowania konkretnego komentarza, jak i zdjęcia, filmiku lub innej treści. Właściciel profilu na Instagramie powinien przemyśleć w szczególności zamówienie lajków do reelsów. W ten sposób zwiększa ich zasięg i generuje kolejne polubienia od innych użytkowników, którzy obejrzą nagranie.

Tworzenie reelsów i ich promowanie za pomocą lajków to jeden z najskuteczniejszych sposobów na wypromowanie konta na Instagramie. Efekty pojawiają się szybko i utrzymują się przez długi czas. Kolejne rolki i zdjęcia trafiają do szerszego grona użytkowników, co napędza dalszą promocję profilu i pomaga utrzymać wysokim poziom zaangażowania obserwatorów.

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%