Zamknij
REKLAMA

Na czym polega lipoliza iniekcyjna?

08:00, 23.05.2023 . Aktualizacja: 08:00, 23.05.2023
Skomentuj Foto: Zleceniodawca Foto: Zleceniodawca

Odchudzanie z pomocą ćwiczeń wiąże się z utratą tkanki tłuszczowej równomiernie, w całym ciele. Sposobem na jej utratę w wybranych obszarach jest lipoliza iniekcyjna, czyli zabieg umożliwiający rozbijanie tkanek w konkretnym miejscu, które dla pacjenta jest problematyczne i przykładowo wprawia go w kompleksy. Może to być oponka na brzuchu, nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy kolan, ud, ramion. Dlatego właśnie ten zabieg uważany jest za sposób modelowania sylwetki, gdyż działa dokładnie na te partie ciała, które negatywnie wpływają na proporcjonalność figury. Na czym polega lipoliza iniekcyjna? Jakie są przeciwwskazania do jej wykonania i jakich efektów można spodziewać się po jej przeprowadzeniu?

Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Aby przystąpić do lipolizy iniekcyjnej, konieczna jest wstępna konsultacja ze specjalistą, na której przeprowadza on rzetelny wywiad na temat zdrowia pacjenta oraz jego oczekiwań po ukończeniu całej procedury. Zbiera również informacje o ewentualnych przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu, a także wstępnie określa, ile serii zabiegowych jest potrzebne do uzyskania oczekiwanego efektu.

Jeśli chodzi o dzień wykonania lipolizy, nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać. Wystarczy zgłosić się do kliniki, gdzie pacjentowi zostanie w określonym miejscu wstrzyknięta substancja bezpośrednio oddziałująca na tkankę tłuszczową. Ten zabieg inicjuje powolny rozpad komórek tłuszczowych, które są następnie metabolizowane przez organizm i wydalane.

Po zabiegu u pacjenta może pojawiać się niewielkie swędzenie i obrzęk, które znikają zazwyczaj w ciągu kilku godzin od ukończenia całej procedury. To dobry znak, gdyż tego typu objawy oznaczają aktywne działanie preparatu na tkankę tłuszczową.

Ważne, by pojawić się na ustalonej wizycie kontrolnej, na której specjalista oceni postęp zmian, przeanalizuje stan skóry i określi brak przeciwwskazań do przystąpienia do następnego zabiegu.

Jak twierdzi lekarz Mirosław Rodak z Natura Med w Nowym Sączu, zabieg lipolizy iniekcyjnej umożliwia uzyskanie stosunkowo szybkich i zauważalnych efektów w usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Kiedy pacjent nie może skorzystać z lipolizy iniekcyjnej?

Istnieją pewne przeciwwskazania, które stanowią wykluczenie do przystąpienia do zabiegu lipolizy iniekcyjnej. To przede wszystkim stany chorobowe nerek i wątroby, co ma związek z przemianą materii i koniecznością przeprowadzenia wzmożonych procesów metabolicznych przy rozkładzie tkanki tłuszczowej i jej usuwaniu z organizmu.

Z zabiegu muszą również zrezygnować osoby, które chorują na cukrzycę lub borykają się z chorobami krwi, powodującymi obfite krwawienia i trudności w ich zatamowaniu. To także oznacza, iż lipoliza iniekcyjna, która jest zabiegiem medycyny estetycznej, nie zostanie wykonana u osób zażywających leki rozrzedzające krew.

Kolejne przeciwwskazanie to choroby tarczycy, chyba że w trakcie przystąpienia do procedury badanie hormonalne wykaże niski poziom przeciwciał. Na zabieg nie kwalifikują się ponadto kobiety ciężarne i obecnie karmiące piersią.

Jakie są efekty lipolizy iniekcyjnej i kiedy można się ich spodziewać?

Czas oczekiwania na rezultaty zabiegu jest różny i oczywiście zależy on w dużej mierze od indywidualnych predyspozycji każdego pacjenta. Zazwyczaj jednak są to 3-4 tygodnie. Najlepsze rezultaty uzyskują osoby, które prócz zabiegu wprowadzają do swojej codziennej rutyny zdrową dietę na bazie nieprzetworzonych produktów spożywczych i ćwiczenia fizyczne.

Niszczenie komórek tłuszczowych powoduje ich redukcję na wybranym obszarze, czyli modelowanie sylwetki zgodnie z oczekiwaniami. To także sposób na stopniowe eliminowanie cellulitu oraz tłuszczaków.

To niezwykle ważne, by decydując się na taką procedurę, skorzystać z usług wyłącznie profesjonalistów, którzy mogą swoje doświadczenie oprzeć na wieloletnim stażu, nieustannie aktualizowanej wiedzy na systematycznych szkoleniach oraz kierują się przyjaznym, indywidualnym podejściem do każdego pacjenta. Jeśli interesuje Cię zabieg lipolizy iniekcyjnej, umów się na wstępną konsultację w Natura Med w Nowym Sączu i porozmawiaj o tej procedurze ze specjalistą.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%