Zamknij

Czy wirtualne biura są legalne?

. + 14:27, 15.05.2023 Aktualizacja: 14:27, 15.05.2023
Skomentuj Foto: Zleceniodawca Foto: Zleceniodawca

Rejestracja działalności gospodarczej pod wirtualnym adresem pozwala przedsiębiorcom cieszyć prestiżową lokalizacją siedziby bez wysokich kosztów wynajmu powierzchni biurowej, a także korzystać z wielu usług w bardzo atrakcyjnej cenie. Czy wirtualne biuro jest zgodne z prawem? Sprawdź, co mówią przepisy o usłudze wirtualnego adresu.

Wirtualne biuro, a przepisy prawne

Wirtualne biuro umożliwia rejestrację działalności gospodarczej w US, GUS, ZUS i KRS bez wysokich nakładów finansowych związanych z wynajmem i wyposażeniem lokalu biurowego. Dla wielu przedsiębiorców, zwłaszcza freelancerów, których działalność nie wymaga bezpośrednich kontaktów z kontrahentami i codziennej obecności w siedzibie firmy, wirtualny adres jest jedynym sposobem na rozpoczęcie przygody z własnym biznesem. Wysokie koszty wynajmu powierzchni biurowej, zwłaszcza w dużych miastach, sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na wirtualne biuro Warszawa. Warto wiedzieć, że idea wynajmu adresu do rejestracji w urzędach, korespondencji firmowej i celów marketingowych cieszy się popularnością przedsiębiorców na całym świecie od prawie 30 lat. W Polsce również coraz więcej prowadzących działalność gospodarczą decyduje się na innowacyjne usługi, które w świetle obowiązujących przepisów są całkowicie legalne. Początkowo urzędy skarbowe kwestionowały możliwość rejestracji firmy pod wirtualnym adresem, ale wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 2014 roku pozwala przedsiębiorcom na korzystanie ze znacznie tańszego rozwiązania dla biznesu niż tradycyjny wynajem powierzchni biurowej.

Wirtualne biuro, a urząd skarbowy - czy US może zakwestionować rejestrację firmy pod wirtualnym adresem?

Popularność biur wirtualnych sprawiła, że coraz więcej firm oferuje możliwość wynajęcia adresu do rejestracji. Warto jednak wiedzieć, że w świetle obowiązujących przepisów urząd skarbowy może odmówić rejestracji działalności gospodarczej pod wirtualnym adresem. Kiedy US może zakwestionować legalność wirtualnego biura? Okazuje się, że zgodnie z obowiązującymi przepisami pod wirtualnym adresem musi być faktycznie prowadzona działalność gospodarcza, a pomieszczenie musi spełniać spełniać wymogi lokalu biurowego. Urząd skarbowy z pewnością zakwestionuje adres do rejestracji, który w praktyce jest opuszczoną halą magazynową, działką budowlaną, budynkiem do generalnego remontu lub przeznaczonego do rozbiórki. Wirtualne biuro musi faktycznie prowadzić działalność gospodarczą jak: obsługa klientów czy prowadzenie korespondencji przedsiębiorców, co pozwala bez problemów zarejestrować firmę pod wirtualnym adresem.

Wirtualne biuro, a rejestracja spółki - co warto wiedzieć?

Z oferty wirtualnego biura najczęściej korzystają prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, ale warto wiedzieć, że pod wirtualnym adresem można również zarejestrować spółkę komandytową, cywilną, akcyjną i spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Zgodnie z obowiązującymi przepisami możliwość rejestracji spółki w wirtualnym biurze wymaga prowadzenia korespondencji firmowej. Biuro wirtualne w Warszawie dzięki usłudze wirtualnego sekretariatu oferuje przedsiębiorcom przyjmowanie przesyłek zwykłych, poleconych, kurierskich, odbiór awizo, skanowanie poczty, powiadomienia o nadejściu przesyłki, przygotowanie i wysyłkę korespondencji na wskazany adres. Profesjonalna obsługa korespondencji firmowej pozwala na legalną rejestrację spółki pod wirtualnym adresem. Dodatkowo przedsiębiorcy mogą skorzystać z usług księgowych, doradztwa podatkowego, obsługi prawnej i wsparcia w zakładaniu spółek.

Wybierając profesjonalne e-biuro Warszawa zyskujesz prestiżowy adres do rejestracji oraz szereg dodatkowych usług w wyjątkowo atrakcyjnej cenie zgodnie z przepisami prawa.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%