Zamknij
REKLAMA

Jakie cechy powinien mieć dobry pośrednik nieruchomości?

10:16, 24.03.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 10:17, 24.03.2023
freepik.com freepik.com

Chwila, w której staniesz się właścicielami naszego wymarzonego mieszkania lub zamienisz klucze do drzwi na (spory!) zastrzyk gotówki będzie wyjątkowa. Zanim jednak to się stanie, będziesz musiał przejść przez wszystkie pułapki rynku nieruchomości - warto mieć przy sobie zaufanego przewodnika! Co wyróżnia najlepszych pośredników nieruchomości? O tym w naszym tekście!

Na pierwszym miejscu jesteś Ty!

Moglibyśmy dużo powiedzieć o tym, jak istotne są dla agenta nieruchomości fachowa wiedza i kompetencje. I napiszemy - ale nieco później. Bo tym, co wyróżnia najlepszych z najlepszych jest podejście do klienta, a więc do Ciebie! Pośrednik, któremu naprawdę warto zaufać to przede wszystkim świetny słuchacz i rozmówca. Agent, który w stu procentach zaangażuje się w proces zakupu, sprzedaży lub wynajmu mieszkania będzie szczerze zainteresowany Twoimi marzeniami. Spróbuje poznać historię, z którą przyszedłeś a następnie podpowie, w którą stronę można ją dalej pokierować. I wreszcie - dostrzeże problemy, które mogą stanąć na drodze do osiągnięcia mieszkaniowych celów oraz zaproponuje rozwiązania skrojone pod Twoje potrzeby. 

Dobry pośrednik zawsze dba o dobry kontakt ze swoimi klientami - wie, że tylko w ten sposób będzie mógł znaleźć najlepsze dla nich rozwiązania. Jeśli więc chcesz komuś zaufać przy podejmowaniu jednej z najważniejszych decyzji w życiu, to wybierz agenta, który stawia na otwartą, stałą komunikację!

Fachowa wiedza to klucz - nie tylko do mieszkania

Tak jak wspomnieliśmy już wcześniej, podstawą sukcesu najlepszych agencji nieruchomości jest także ekspercka wiedza na temat rynku. Bez niej nie ma nawet mowy o tym, by utrzymać się w branży na dłużej! Dobrego pośrednika poznasz więc po tym, jak dobrze rozumie rynek nieruchomości - panujące na nim trendy a także czynniki, które wpływają na jego funkcjonowanie. Szczególnie istotna jest znajomość rynku lokalnego; czyli tego, na którym bezpośrednio działa dana agencja nieruchomości. Odwiedzając jej biuro powinieneś mieć pewność, że znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania!

Dobry pośrednik ma swoją drużynę

Pytań, które możesz postawić agentowi nieruchomości jest naprawdę wiele - od pośrednika możemy przecież oczekiwać pomocy na każdym etapie procesu sprzedaży, wynajmu czy zakupu nieruchomości. Agencja, która w pełni się w ten proces zaangażuje, musi być w stanie udzielić odpowiedzi na pytania z zakresu prawa, finansów, marketingu czy aranżacji wnętrz. Z tego właśnie powodu najlepsi agenci nie pracują sami - trudno przecież oczekiwać, że jedna osoba będzie ekspertem w każdej z tych dziedzin! Sukcesy na rynku nieruchomości odnoszą więc te agencje, w których za pośrednikiem stoi cały zespół specjalistów, gotowych by w każdej chwili móc podzielić się z nim swoją wiedzą. I w tym tkwi też źródło sukcesu homfi - najlepszej agencji nieruchomości w Polsce według prestiżowego rankingu Lider Nieruchomości, organizowanego przez portal Otodom. Odwiedzając biuro nieruchomości homfi Poznań lub oddziały w innych dużych miastach Polski możesz mieć pewność, że wyjdziesz z odpowiedzią na każde pytanie, które mógłbyś chcieć zadać swojemu agentowi!

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%