Zamknij

Jak nauka w trybie online może zmienić Twoje podejście do studiowania?

10:16, 23.03.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 10:16, 23.03.2023

Wymagania współczesnego rynku pracy są niezwykle wysokie. Aby się na nim utrzymać i odnosić sukcesy, konieczny jest nieustanny samorozwój. Jednak w dzisiejszym świecie bardzo trudno jest znaleźć czas na ukończenie kursu lub studiowanie. Praca na pełen etat i obowiązki domowe często uniemożliwiają kontynuowanie nauki. Na szczęście obecnie mamy także dostęp do wielu narzędzi, które umożliwiają zdobywanie wiedzy przez internet. Zobacz, jak to rozwiązanie może zmienić również Twoje podejście do nauki.

Efektywna i wygodna nauka

Na samym początku warto wyjaśnić, jak wygląda prowadzenie zajęć. Oczywiście jest to zależne od uczelni. Na ULT, która od lat specjalizuje się w nauce zdalnej wykłady oraz ćwiczenia odbywają się za pośrednictwem platformy zdalnego nauczania, komunikatorów oraz aplikacji do przeprowadzania konferencji online. Oznacza to, że możesz uczestniczyć w zajęciach z dowolnego miejsca, będąc w domu, w podróży czy w pobliskiej kawiarni. Wszystko, czego potrzebujesz to komputer z dostępem do internetu. Część kierunków wymaga oczywiście odbycia się zajęć praktycznych. Z kolei inne mogą być realizowane całkowicie zdalnie. Przykładem tego jest na przykład anglistyka online, o której więcej możesz dowiedzieć się na stronie https://ultswiecie.edu.pl/studia/filologia-angielska/.

Możliwość łączenia pracy zawodowej z nauką

Ważna jest nie tylko sama forma nauki, ale również plan zajęć. Obecnie niewiele osób może pozwolić sobie na to, aby poświęcać całe dnie na studiowanie dzienne. W wielu przypadkach całkowicie uniemożliwia to podjęcie pracy zarobkowej. Dlatego na ULT wszystkie zajęcia odbywają się według wcześniej ustalonego harmonogramu wyłącznie w weekendy. Dzięki temu pozostałe dni w tygodniu możesz przeznaczyć na inne obowiązki. Będzie to świetne rozwiązanie nie tylko dla osób czynnych zawodowo, ale także opiekujących się dziećmi czy osobami starszymi. Nie musisz nawet wychodzić z domu, by móc uczestniczyć w zajęciach. Jeśli do tej pory obowiązki domowe uniemożliwiały Ci zdobycie dyplomu, to studia przez internet mogą być idealnym rozwiązaniem tego problemu.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Jeżeli nie jesteś osobą aktywną zawodową i studia są obecnie Twoim priorytetem, to również warto zastanowić się, jakie studia wybrać. Opcja zdobywania dyplomu zdalnie ma bowiem wiele zalet. Po pierwsze jest to ogromna oszczędność czasu. Nie musisz martwić się dojazdami oraz kosztami podróży. Jeśli chcesz studiować dziennie w przypadkach, gdy Twoja miejscowość jest zbyt daleko od siedziby uczelni, konieczna jest przeprowadzka. A to wiąże się nie tylko z dużym stresem czy koniecznością wielu zmian w życiu, ale także sporymi wydatkami. Koszty utrzymania w dużym mieście oraz wynajęcia lokalu są z roku na rok zauważalnie wyższe. Poza tym, chociaż studia dzienne na publicznej uczelni teoretycznie są darmowe, nie unikniesz wydatków związanych z czynszem czy codziennym utrzymaniem. Dlatego korzystniejszym rozwiązaniem w tym przypadku może okazać się nauka przez internet.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%