Zamknij

Pakowanie delikatnych przedmiotów

12:02, 11.02.2023 . Aktualizacja: 12:03, 11.02.2023
Skomentuj Foto: Zleceniodawca Foto: Zleceniodawca

Każda paczka podczas sortowania i transportu narażona jest na różnego rodzaju uszkodzenia. Mogą być one zarówno skutkiem zdarzeń losowych, jak i wynikiem błędu człowieka. Z tego też względu tak ważne jest odpowiednie zapakowanie i zabezpieczenie produktów przeznaczonych do wysyłki. Szczególne wyzwanie stanowi pakowanie delikatnych przedmiotów, którym zniszczenie w takich sytuacjach grozi najbardziej. Na szczęście istnieją sposoby na zminimalizowanie tego ryzyka. Jak zapakować delikatny przedmiot, by w nienaruszonym stanie dotarł do adresata? Koniecznie zapoznaj się z naszymi poradami!

Jak zapakować delikatny przedmiot – wybór opakowania i wypełnienia

Delikatne przedmioty, takie jak np. naczynia czy dekoracje wykonane ze szkła lub porcelany, wymagają zastosowania odpowiednio dobranych materiałów opakowaniowych. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na opakowanie zewnętrzne. Najlepszym wybór to solidne pudełko kartonowe. Przy pakowaniu delikatnych przedmiotów świetnie sprawdzają się kartony fasonowe, które są idealnie dopasowane do produktu. Dzięki niewielkiej wolnej przestrzeni w środku kartonu przedmiot nie przesuwa się, a więc maleje szansa na jego uszkodzenie.

Nie można oczywiście zapomnieć o zabezpieczeniu delikatnego przedmiotu folią bąbelkową. Pamiętaj, że jeśli w jednym opakowaniu wysyłasz kilka takich produktów, każdy z nich zawiń w folię bąbelkową oddzielnie. Poszczególne przedmioty możesz odseparować od siebie sięgając po przekładki tekturowe. Pozostałą przestrzeń wewnątrz kartonu wypełnij za pomocą wypełniacza (https://opaksystem.pl/pl/c/Wypelniacze/102). Może nim być np. niezwykle uniwersalny i wszechstronny w zastosowaniu wypełniacz Skropak (https://opaksystem.pl/pl/c/SKROPAK/245), który ma formę granulatu. Taki rodzaj wypełniacza świetnie sprawdzi się do wypełnienia nawet najmniejszych pustych miejsc w pudełku.

Pakowanie delikatnych przedmiotów – zabezpieczenie pudełka z zewnątrz

Przygotowując do wysyłki delikatne i łatwe do uszkodzenia produkty nie możesz zapomnieć o prawidłowym zabezpieczeniu paczki. Jeśli Twój wybór padł na karton fasonowy, nie ma konieczności użycia taśmy pakowej, niemniej i tak polecamy po nią sięgnąć. Po pierwsze dodatkowo wzmocni ona ochronę przesyłki, po drugie stanowić będzie swego rodzaju „plombę” świadczącą o tym, że karton nie był otwierany. Z zewnątrz możesz tez dodatkowo zabezpieczyć pudełko folią stretch.

Na koniec warto pamiętać o samoprzylepnych etykietach ostrzegawczych. Naklejki z takimi napisami jak np. „Uwaga! Szkło!”, „Nie rzucać!” czy „Góra” (wraz ze strzałkami) zasygnalizują pracownikowi sortowni czy kurierowi, że w paczce znajdują się produkty szczególnie narażone na zniszczenie. Podobną funkcję pełnić będzie taśma pakowa z nadrukiem „Ostrożnie! Szkło!” czy „Fragile”.

Jeśli szukasz wysokiej jakości materiałów opakowaniowych w dobrej cenie, znajdziesz je w hurtowni Opak-System. Jesteśmy więcej niż pewni, że po przeczytaniu naszego artykułu pakowanie delikatnych przedmiotów nie przysporzy Ci już żadnego problemu. Powodzenia!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

WeralWeral

1 0

Przy pakowaniu rzeczywiście delikatnych rzeczy, nie obejdzie się bez kartonów do przeprowadzki i folii bąbelkowej. One robią największą robote jesli chodzi o amortyzację. Dlatego kluczowe jest znalezienie dobrej jakosci opakowania zewnętrznego. Najbezpieczniej zamówić nowe z Pakolandii, tam tez od razu na stronie mozna znaleźć wskazówki jak zapakować takie paczki do wysyłki 11:03, 18.02.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%