Zamknij

Sezon rowerowy 2023 tuż, tuż. Jakie rodzaje rowerów będą na topie?

13:13, 27.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 13:13, 27.01.2023
Freepik Freepik

Poruszanie się na dwóch kołach świeci aktualnie triumfy popularności na całym świecie i nie inaczej jest w naszym kraju. Gdy tylko za oknem pojawią się pierwsze oznaki wiosny, na ścieżkach rowerowych ponownie pojawią się aktywni cykliści. Przed sezonem warto się zapoznać z typami rowerów, które będą w tym sezonie najchętniej przez nich wybierane. Rynek oferuje wiele modeli rowerów dostosowanych do różnych potrzeb i okoliczności. Wiedza na ich temat pozwala na skuteczne wybranie wariantu, który spełni oczekiwania i usatysfakcjonuje na długie lata.

Rower górski

Rower górski nigdy nie wychodzi z mody. Ten jednoślad ma doskonałe układy hamulcowe i funkcje amortyzujące, które z łatwością poradzą sobie z poważnymi wybojami, kamieniami, gruntowymi szlakami, korzeniami i koleinami. Rowery górskie zazwyczaj mają 26- lub 29-calowe opony z klockami, dzięki czemu świetnie radzą sobie z przeszkodami i luźnym brudem. Ich budowa składa się również z wytrzymałych komponentów i ram, płaskiej kierownicy i zawieszenia, aby pomóc rowerzystom w poruszaniu się po skalistych górskich wzgórzach.

Rower szosowy

Cechami charakterystycznymi rowerów szosowych są obniżona kierownica i cienkie opony. Lekka kierownica zakrzywiona w dół zapewnia kierowcy wygodną, aerodynamiczną pozycję. Lekka rama sprawia, że ten typ roweru jest przydatny podczas wyścigów, wycieczek turystycznych, jazdy fitness, długodystansowych przejażdżek, czy nawet codziennych dojazdów do pracy. Cienkie opony pozwalają ślizgać się rowerem po różnych terenach przy niewielkim wysiłku.

Rower elektryczny

W nadchodzącym sezonie, to właśnie rowery ze wspomaganiem będą królowały na drogach. W odróżnieniu od klasycznych jednośladów, rowery elektryczne są zasilane mocą silnika elektrycznego wbudowanego w koło, dzięki czemu rowerzysta nie musi pedałować przez cały czas. Rower elektryczny jest bardzo cichy i umożliwia jazdę bez zbędnego wysiłku rowerzysty. To rozwiązanie umożliwia jazdę na rowerze osobom starszym lub tym, którzy przez różnego rodzaju problemy zdrowotne nie są w stanie samodzielnie jeździć normalnym rowerem. Rowery elektryczne to idealny środek do poruszania się po zatłoczonej przestrzeni miejskiej oraz doskonały pomysł na rekreację.

Rower miejski

Do codziennej jazdy po chodnikach oraz ciasnych uliczkach idealnie sprawdzają się rowery typu miejskiego. Ogromną zaletą roweru miejskiego jest to, jak wygodną i niemal wyprostowaną pozycję zapewnia on swojemu kierowcy. Dzieje się tak dzięki charakterystycznej zagiętej kierownicy i zakrzywionej ramie. Rower miejski to świetny towarzysz dnia codziennego. Szereg udogodnień, takich jak składana podpórka, światła zasilane dynamo czy dzwonek, sprawiają, że jest idealnym wyborem na transport do pracy, na spotkania ze znajomymi, czy na zakupy.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%