Zamknij

Lodówka idealna, czyli jaka?

08:07, 24.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 08:08, 24.01.2023

Nowoczesna lodówka wolnostojąca w kuchni, jak również dedykowana do zabudowy, to praktyczne i funkcjonalne urządzenia. Podczas zakupów należy wziąć pod uwagę nie tylko jej wygląd, estetykę. Chłodziarka z zamrażarką to podstawowe wyposażenie każdej kuchni.

Nowoczesne lodówki - rodzaje

Lodówki Electrolux stanowią nie lada pokusę. Zanim jednak zostaną one zakupione, koniecznie trzeba zapoznać się z dostępnymi rodzajami. Pierwszy podział to:

  • dwudrzwiowa lodówka side by side - zamrażalnik umieszczony jest obok chłodziarki. Dobra propozycja dla dużych rodzin. Taka lodówka pomoże w przechowywaniu ogromnej ilości jedzenia. To ten typ lodówek, których pojemność wynosi min. 300 l, zamrażarki 150 l.
  • lodówka tradycyjna jednodrzwiowa - z zamrażarką pod lodówką lub nad. Dedykowana dla małych rodzin. Wyróżnia się małymi gabarytami, więc nie będzie problemu z jej ustawieniem. W szczególności, jeżeli chodzi o małe pomieszczenia. Polecana dla singli lub dla rodzin z maksymalnie jednym dzieckiem.

Lodówka Electrolux do zabudowy

Electrolux lodówka do zabudowy jest dedykowana do montażu frontu kuchennego. Można ją bez problemu ustawić pomiędzy szafkami. Jest zdecydowanie mniejsza, niż wzięta by została pod uwagę lodówka wolnostojąca w kuchni. Cena takiego urządzenia jest niska, nie można jednak zapomnieć o tym, że koszty będą rosnąć wraz z koniecznością dopasowania do frontów kuchennych.

Zaletą tego typu urządzeń jest:

  • niewidoczność - możliwość dopasowania do kuchennej aranżacji.
  • ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi - w szczególności, jeżeli mowa jest o małych dzieciach.

Lodówka wolnostojąca w kuchni aranżacje - zalety zakupu

Urządzenie domowe, które można tak naprawdę umieścić w dowolnym miejscu w kuchni. Zmieniając aranżację kuchni, bez trudu będzie można zmienić jej miejsce ustawienia. Do wyboru jest niejedna lodówka wolnostojąca w zabudowie wyróżniająca się nie tylko kształtem, ale także niekiedy kolorem. Warto spojrzeć na urządzenia w stylu retro, z nadrukiem, czy też z elementami podświetlanymi. Na ogół też lodówka wolnostojąca jest w stanie zapewnić większą pojemność.

Najlepsze lodówki

Nowoczesna lodówka to taka, która zostaje dopasowana do indywidualnych potrzeb. Liczy się swobodny obieg powietrza. Warto również uwzględnić dodatkowe funkcje lodówki.

Nie można jednak zapomnieć o tym, że ważna jest również klasa energetyczna. Klasa energetyczna lodówek i zamrażarek określana jest siedmiostopniową skalą - od A do G. Jeżeli lodówka ma przy klasie plusy, oznacza to jej energooszczędność. Warto zwrócić uwagę na ten czynnik, aby nie musieć obawiać się w przyszłości rachunków za prąd.

Technologia No Frost

Każdy chce mieć w lodówce świeże produkty. Urządzenie musi być w stanie utrzymać niską temperaturę przez cały czas. Liczy się szybkie chłodzenie. Koniecznością jest także technologia No Frost, która zapobiega gromadzeniu się szronu i lodu wewnątrz urządzenia. Ta nowoczesna funkcja pozwala kontrolować wilgotność w lodówce. Dzięki temu, że w urządzeniu nie brakuje wentylatorów i przewodów, w lodówce wciąż będzie utrzymywać się suche powietrze. Jeżeli lodówka wyposażona jest w taką technologię, nie będzie konieczności jej rozmrażania.

Dobry sposób otwierania drzwi

Lodówka wymaga konieczności otwierania w konkretną stronę. Tą kwestię warto uwzględnić już na etapie planowania całej aranżacji. Kierunek otwierania drzwi lodówki jest ważny, aby móc z niej swobodnie korzystać. Najbardziej uniwersalna propozycja to ta, która pozwala zmienić w przyszłości sposób otwierania się drzwi. To na wypadek tego, gdyby ktoś w przyszłości planował remont kuchni, bez konieczności zakupu nowej lodówki.

Cicha praca lodówki

Wszystkie urządzenia domowe muszą cicho pracować. Tym bardziej lodówki, które pracują non stop. Im większy będzie hałas, tym gorsze będzie samopoczucie, wpływając na maksymalną irytację domowników. Warto więc spojrzeć na poziom głośności hałasu, który zawsze określany jest na opakowaniu. Maksimum to 38dB. Im niższa będzie ta wartość, tym lepiej.

Dodatkowe funkcje w lodówce

Nie są one wymogiem, ale warto sprawdzić na jakie dodatkowe możliwości może pozwolić sobie każdy nabywca. Na tej liście znaleźć można m.in.:

  • alarm otwartych drzwi - dzięki czemu zawartość lodówki nie będzie się rozmrażać,
  • smart diagnosis - funkcja, która ma pozwolić na szybką diagnozę w przypadku awarii lodówki,
  • dystrybutor wody - pojemnik, który umieszczony jest w chłodziarce; wystarczy pod niego podstawić szklankę, aby ta napełniła się wodą, niekiedy dostępne są lodówki z dystrybutorem, gdzie koniecznością jest naciśnięcie specjalnego przycisku, aby woda zaczęła płynąć,
  • twin cooling plus - dwa parowniki, jeden z nich umieszczany jest w komorze chłodziarki, drugi w komorze zamrażalnika; zapobiega to wymianie powietrza pomiędzy komorami, zapachy nie będą wzajemnie się przenikać,
  • tryb wakacyjny - zmniejszający moc chłodziarki podczas długiej nieobecności w domu. W środku lodówki, podczas uruchomienia tego trybu, utrzymywana jest z reguły temperatura na poziomie 12 stopni, dzięki czemu w środku nie będzie tworzyć się nieprzyjemny zapach. 
(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%