Zamknij
REKLAMA

Nie chcesz stracić zniżek na OC? Dowiedz się, czego nie wolno Ci robić

12.39, 07.12.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12.39, 07.12.2022
ubezpieczenie-znizek-OC

Najchętniej oczywiście każdy z nas chciałby płacić za ubezpieczenie OC możliwie najmniej. Niższe kwoty są gwarantowane przez bezszkodową jazdę. Niektórzy niestety mają z tym spory problem. Czy są jakieś sposoby, aby zapobiec utracie zniżek? Pora to sprawdzić.

Co można zrobić, aby mniej zapłacić?

Na pewno przy przedłużaniu ważności ubezpieczenia OC kierowca dopytać może o tak zwany program ochrony zniżek. U wielu ubezpieczycieli, którzy wykupują kolejne ubezpieczenie w tej samej firmie, ta opcja dostępna jest całkowicie bezpłatnie. Gdy jesteśmy nowymi klientami, to ochrona tego typu nie kosztuje zazwyczaj więcej niż 100 złotych. Może i się wydawać, że 100 złotych to jednorazowo dużo, ale pamiętajmy o tym, że taka kwota jest nas w stanie uchronić przed wzrostem składki za polisę nawet o 900 złotych, czy też ponad dwa tysiące. Wygląda to już w tym wypadku całkowicie inaczej. Nie patrzymy na to sto złotych, jako na wyrzucone do kosza. Może ono nas uratować. Jeśli chodzi o ubezpieczenie zniżek oc, więcej na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/.

A może ubezpieczenie w pakiecie?

Tak naprawdę możemy spróbować nieco zaoszczędzić, także kupując ubezpieczenia komunikacyjne w pakiecie. Jakie ubezpieczenia mamy na myśli? Są to:

  • Ubezpieczenie OC obowiązkowe,
  • Ubezpieczenie AC,
  • Ubezpieczenie NNW.

Mogłoby się wydawać, że ubezpieczenie AC jest ubezpieczeniem bardzo drogim, ale wcale tak nie jest. Można je kupić tanio. Niejednokrotnie cena w pakiecie nas zaskoczy, w dodatku pozytywnie. Na pewno mając wykupioną polisę pakietową, można spać i jeździć spokojnie.

Niestety wciąż wielu kierowców do wyboru polisy podchodzi w sposób dosyć frywolny. Należy wiedzieć, że wybór odpowiedniego ubezpieczenia jest niezwykle ważny. Nie może być tak, że wybiera się takie ubezpieczenie, które w rezultacie jest kompletnie niepotrzebne.

Warto sobie wcześniej nieco poczytać na ten temat. Sporo ciekawych informacji znajduje się pod tym linkiem https://www.ubezpieczeniaonline.pl/komunikacyjne/0.html. Aby wybrać odpowiednie ubezpieczenie, nie trzeba być wcale jakimś wielkim znawcą tego tematu. Dzięki narzędziom internetowym można wybrać dla siebie odpowiednią polisę, a nawet zdecydować się na ofertę, która w naszym przypadku okaże się bardziej przystępna i wręcz okazjonalna.

Warto także porozmawiać na ten temat z agentem ubezpieczeniowym, który będąc niezrzeszonym z jednym konkretnym towarzystwem ubezpieczeniowym, na pewno poleci nam odpowiednią polisę, która przede wszystkim będzie dopasowana pod nasze potrzeby oraz wymagania. Bardzo nam to odpowiada, ponieważ lubimy produkty odpowiadające naszym oczekiwaniom.

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych działa właśnie w ten sposób. Dzięki temu klient otrzymuje możliwość wyboru najlepszej oferty. Dlatego też warto zapoznać się z różnymi ofertami dostępnymi na rynku.

Wykupując ubezpieczenie komunikacyjne, warto także rozejrzeć się za ubezpieczeniem mieszkania, czy też za polisą na życie. Jest to świetna opcja, ponieważ pakiety są bardziej opłacalne.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%