Zamknij

Dlaczego warto pić świeżo paloną kawę?

09:01, 04.10.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:01, 04.10.2022

Nie od dziś wiadomo, że jednym z najbardziej znanych napojów, które doskonale pobudzają organizm, jest kawa. Wiele osób jest jej miłośnikami. Niektórzy sięgają po nią, aby móc delektować się jej smakiem i aromatem. Mimo wszystko wciąż można usłyszeć różne mity dotyczące tego, jak kawa może być niebezpieczna dla zdrowia, co jednak nie jest do końca prawdą. W końcu świeżo palona kawa ma wiele zalet, o których warto pamiętać. Z jakiego powodu warto sięgać po świeżo paloną kawę? Sprawdź to w naszym artykule!

Dlaczego kawa z palarni to najlepszy wybór?

Mało kto jest w stanie oprzeć się zapachowi świeżo palonej kawy. Ta jest jedyna w swoim rodzaju. Wyróżnia się niezwykłym, bogatym i wyrazistym aromatem. Palenie kawy nie jest proste, zaś każdy etap tego procesu ma bardzo ważne znaczenie. Istotna jest nie tylko temperatura, ale także czas – to czynniki, które wpływają na ostateczny smak i aromat kawy. W palonych ziarnach możesz wyczuć olejki eteryczne, które rewelacyjne równoważą balans między kwasowością i goryczką kawy. Palenie powoduje zmiękczenie ziaren, co ułatwia ich mielenie i regulację poziomu zawartości kofeiny. 

W związku z tym, jeśli pragniesz w pełni rozkoszować się doskonałym smakiem, powinieneś odwiedzić lokalną palarnię kawy – to miejsce, które uwielbia każdy miłośnik kawy. Ciekawą ofertę może zaoferować np. Finest Coffee – pod adresem https://finestcoffee.pl. Tutaj kawa jest palona z pasją i oddaniem, z wykorzystaniem najlepszych ziaren, co umożliwia uzyskanie kawy o niepowtarzalnym smaku. Dodatkowo istotne jest to, że w palarniach kawy pracują osoby, które mogą Ci pomóc w wyborze ziaren, które będą odpowiadały Twoim indywidualnym upodobaniom smakowym. 

Jakie zalety ma palona kawa?

Dzisiaj wiemy już, że picie świeżo palonej kawy pobudza do działania cały układ krwionośny. Przepływ krwi zwiększa się średnio o 30%, dzięki czemu komórki są odpowiednio dotlenione, natomiast organizm zyskuje więcej siły do wykonywania następnych zadań. Ten napój sprawia także, że po jego wypiciu organizm ma więcej energii. Wiadomo także, że palona kawa jest dużo skuteczniejsza niż niejeden lek na ból. Jeśli będziesz pił dwie filiżanki kawy każdego dnia, to możesz dostrzec, że uciążliwe dolegliwości bólowe zmniejszą się nawet o połowę. 

Do zalet świeżo palonej kawy należy zaliczyć zwiększoną wydajność podczas ćwiczeń po jej wypiciu. Jest to także jeden z najsilniejszych antyoksydantów, zatem jeśli będziesz regularnie sięgał po kawę, to możesz spowolnić proces starzenia. Świeżo palona kawa dobrze radzi sobie także ze zwalczaniem stanów zapalnych i chroni komórki przed uszkodzeniem. Kawa to dobry wybór także podczas odchudzania, co wynika z tego, że usprawnia ona metabolizm i jest pomocna w redukcji wagi. Jak to? Kofeina powoduje, że metabolizm przyspiesza aż o 20%, jeśli pijesz wyłącznie kawę, czyli bez dodatków takich jak np. śmietanka, czy cukier. 

Świeżo palona kawa a kofeina

Kawa, szczególnie świeżo palona, nie jest w żadnym stopniu niebezpieczna dla organizmu, jeśli nie spożywasz jej w nadmiarze. Jeśli każdego dnia będziesz sięgał po dwie filiżanki kawy, to jest to jednoznaczne z dostarczaniem do organizmu ok. 300 mg kofeiny. Jest to bezpieczna ilość. Pamiętaj jednak, że niektórych kaw powinno się unikać. Chodzi tutaj mianowicie o kawę rozpuszczalną, zwłaszcza tą, która dostępna jest w takich wariantach jak 2w1 lub 3w1. Świeżo palona kawa to taka, w której nie znajdziesz żadnych chemicznych dodatków i ulepszaczy. Zamiast nich zapewnia ona najlepsze walory smakowe. Zatem jeśli pragniesz, aby o poranku sięgać jedynie po wysokogatunkową kawę, która rozbudzi Cię do działania, to udaj się do palarni kawy, gdzie zdobędziesz taki produkt. Jeśli natomiast w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania nie znajduje się żadna palarnia kawy, to zrób zakupy online – najlepsze palarnie oferują taką możliwość. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%