Zamknij

Pierwsza taka poradnia w Gostyniu! Bez skierowania i wszystko na NFZ

13:03, 22.09.2022 materiał promocyjny Aktualizacja: 11:32, 27.04.2023

Z początkiem września w Gostyniu swoją działalność rozpoczął Osrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. To pierwsza taka poradnia, obejmująca swoim zasięgiem głownie region powiatu gostyńskiego i rawickiego. Od teraz młodzi ludzie z ego terenu, pod opieką dorosłych, mogą bezpłatnie korzystać ze wsparcia psychologicznego specjalistów doświadczonych w pracy z najmłodszymi pacjentami i ich rodzinami.

W ramach nowego systemu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w całej Polsce tworzona została sieć poradni psychologiczno - psychoterapeutycznych, co najmniej jednej w powiecie.

- Od początku września najmłodsi mieszkańcy powiatu gostyńskiego, rawickiego ale także innych ościennych powiatów w których nie ma możliwości skorzystania z pomocy psychologicznej, mogą otrzymać opiekę wykwalifikowanej kadry: psychologów, psychoterapeutów i terapeutów środowiskowych w nowo powstałej poradni przy ul. Kolejowej 12 w Gostyniu. Tutaj pomagamy dzieciom i młodzieży, które borykają się z trudnościami w odnalezieniu się w nowej sytuacji życiowej, doświadczają zaburzeń nastroju, mają trudności rodzinne/szkolne, padły ofiarą przemocy czy borykają się z innymi problemami natury psychicznej - mówi Agata Zabor-Babczyszyn ze Stowarzyszenia Centrum Zdrowia i Edukacji Primum Vivere, które zdecydowało się otworzyć w Gostyniu Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży.

Centrum Zdrowia Primum Vivere, który podobny ośrodek prowadzi w Nowym Tomyślu i Obornikach Wielkopolskich zdecydowało się otworzyć placówkę w Gostyniu, by stworzyć kolejne potrzebne miejsce, gdzie z życzliwością i otwartością najmłodsi pacjenci otrzymają wsparcie jak najbliżej miejsca zamieszkania.

Z pomocy ośrodka mogą skorzystać dzieci, które nie ukończyły jeszcze 7 roku życia, młodzież szkolna oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych (do ich ukończenia).
Do Poradni można zgłaszać się bez skierowania. Wsparcie udzielane jest bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ. Oferujemy wsparcie nie tylko dla małego pacjenta ale także dla całego sytemu rodzinnego. Jeśli trudności wymagają pracy w środowisku domowym lub szkolnym pacjenta wsparcie udzielane jest również poza ośrodkiem – dodaje Agata Zabor-Babczyszyn, kierownik poradni.

W Poradni można skorzystać z różnych form pomocy: m.in. porad diagnostycznych i psychologicznych, psychoterapii indywidualnej, rodzinnej, grupowej, wsparcia psychospołecznego dla rodziców/ bliskich lub wizyty domowej lub środowiskowej.

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży mieści się przy ulicy Kolejowej 12 w Gostyniu (wejście w bramę przy Pepco,). Placówka czynna jest codziennie od poniedziałku do piątku od 9.00 do 20.00. Szczegółowe informacje na temat rejestracji oraz terminów wizyt, uzyskamy pod numerem telefonu 535-720-789. Zapraszamy także na fanpage Stowarzyszenia TUTAJ

Materiał partnera

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%