Zamknij

Odtrucie alkoholowe Katowice oczyszcza organizm z toksyn

07:05, 12.09.2022 . Aktualizacja: 07:05, 12.09.2022
Skomentuj Foto: Zleceniodawca Foto: Zleceniodawca

Najważniejszym domowym sposobem walki z silnym zatruciem alkoholowym jest nawodnienie. Co robić w sytuacji gdy dużo pijemy, a mamy nadal złe samopoczucie związane z kacem?

Wiele osób uzależnionych, lecz również pacjentów walczących z kacem zastanawiają się, czy warto zdecydować się na odtrucie alkoholowe w domu. Czy wykonanie tej procedury w zaciszu własnego jest bezpieczne? Czy sąsiedzi nie zorientują się, że przyjechali do mnie ratownicy w celu wykonania odtruwania organizmu z alkoholu? O komfort odtrucia, bezpieczeństwo oraz całkowitą dyskrecję wykonywanej procedury zawsze dba wykwalifikowany personel medyczny. Odtrucie alkoholowe Katowice z dojazdem jest szczególnie komfortową opcją dla osób którym nie chce wychodzić się z domu lecz chcą szybko odzyskać swoje dobre samopoczucie. Jest to wygodna sytuacja nie tylko dla osób z kacem, lecz także dla tych, którzy rozpoczynają walkę z alkoholizmem. 

Czym jest kac?

Kac lub też inaczej silne zatrucie alkoholowe jest ogólnym stanem bardzo złego samopoczucia z powodu wcześniejszego nadmiernego picia trunków alkoholowych. Najczęściej występujące objawy kaca to: silny ból głowy, mdłości, brak apetytu, ogólne osłabienie organizmu, zawroty głowy i suchość w ustach. Odtrucie alkoholowe już w ciągu godziny pozwoli na pozbycie się uciążliwego zatrucia alkoholowego i powrót do formy. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że następny dzień po imprezie będzie stracony a Ty zaniedbasz swoje obowiązki zawodowe. 

Na czym polega odtruwanie alkoholowe?

Odtrucie alkoholowe polega przede wszystkim na nawodnieniu organizmu oraz podaniu pacjentowi w formie kroplówek utraconych przez nadużywanie alkoholu substancji: elektrolitów, soli mineralnych czy też witamin i glukozy. Pacjent po suto zakrapianej imprezie odczuwa silny ból głowy, który związany jest przede wszystkim z odwodnieniem organizmu. Odtrucie alkoholowe z dojazdem do domu przez wykwalifikowanych medyków z placówki umożliwia zredukowanie nieprzyjemnych objawów związanych z silnym kacem. Wykonywanie całej procedury jest zawsze całkowicie dyskretne oraz zapewnione są wszystkie standardy bezpieczeństwa. Zrób pierwszy krok, zanim będzie za późno i alkohol przejmie władzę nad Twoim życiem. 

Co wchodzi w skład kroplówek podczas odtrucia?

Dość często skład kroplówek dobierany jest indywidualnie pod pacjenta. Jednak najczęściej w składzie kroplówek stosowanych podczas odtruwania alkoholowego najczęściej używa się następujących substancji:

  • sól fizjologiczna,
  • glukoza,
  • witaminy z grupy B oraz witamina C,
  • koenzym Q10,
  • i inne dobrane indywidualnie pod pacjenta.

Jeżeli stan pacjenta tego wymaga lekarz podaje także leki przeciwbólowe, przeciwwymiotne lub nasenne, pozwalające się zrelaksować. Na każdym etapie procedury medyk kontroluje podstawowe funkcje życiowe pacjenta, dlatego tak bardzo istotne jest aby nie zgłaszać się do podejrzanych placówek świadczących tego rodzaju usługi. 

Kto powinien skorzystać z odtruwania alkoholowego?

Odtruwanie organizmu z alkoholu jest polecane szczególnie osobom, które nie chcą męczyć się z syndromem dnia wczorajszego po suto zakrapianej imprezie. Dzięki temu osoba na kacu wróci szybciej do formy i nie będzie musiała zaniedbywać swoich rodzinnych i zawodowych obowiązków. Po odtruciu natychmiast mija ból głowy, zmęczenie i senność. Możemy być pewni, że w ciągu godziny dojdziemy do siebie bez wychodzenia z domu, ponieważ ratownik przyjedzie do nas z kroplówką nawadniającą i uzupełniającą utracone elektrolity.

Odtruwanie organizmu z alkoholu jest również wskazane podczas rozpoczynania swojej walki z chorobą alkoholową. Odtrucie najczęściej wykonuje się przed wszyciem tabletek z Esperalem. Procedura ta pomaga oczyścić organizm z resztek alkoholu i toksyn powstałych na skutek przedawkowania napojów wyskokowych. Odtruwanie pomaga również zniwelować uzależnionym objawy Zespołu Abstynencyjnego, które pojawiają się w przypadku nagłego odstawienia napojów alkoholowych przez osoby, które piją wiele lat. 

Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania odtruwania w domu?

Jedyną sytuacją, w której medyk odmówi przeprowadzania odtruwania w zaciszu domowym jest majaczenie alkoholowe. Majaczenie alkoholowe rozwija się w czasie od jednego do pięciu dni po nagłym odstawieniu lub zmniejszeniu spożycia alkoholu. Stan tzw. „białe gorączki” jest na tyle poważny, że wymaga hospitalizacji. Wykonanie odtrucia w takim przypadku byłoby po prostu niebezpieczne. 

Dlaczego warto wykonać odtruwanie w domu?

Dla osób walczących z silnym zatruciem alkoholowym możliwość wykonania procedury w domu jest niezwykle wygodne i komfortowe. Nie muszą oni ruszać się z domu i jechać na drugi koniec miasta aby pozbyć się kaca.

Jeżeli chodzi o pacjentów, którzy walczą z uzależnieniem i chcieliby podjąć po odtruciu dalsze kroki terapeutyczne, możliwość wykonania procedury w domu jest dla nich najbezpieczniejszą i również najbardziej komfortową formą. Zdarza się, że mają oni złe skojarzenia z salami szpitalnymi i najlepiej czują się w swoim domu. Tutaj mogą im również towarzyszyć najbliżsi (rodzina, znajomi), który powinni motywować pacjentów do dalszej walki z nałogiem. W warunkach domowych takie osoby najczęściej szybciej dochodzą do formy. 

Co robić po wykonaniu odtrucia?

Jeżeli to było jednorazowe zatrucie alkoholem, pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków z dużo lepszym samopoczuciem.  Jeśli natomiast osoba zgłaszająca się na wykonanie procedury jest uzależniona, powinna niezwłocznie pomyśleć o dalszych metodach terapeutycznych, wśród których najskuteczniejszą będzie psychoterapia w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień. Odtruwanie pomoże skutecznie oczyścić organizm z toksyn oraz zredukować objawy Zespołu Abstynencyjnego, ale dalsze kroki pacjent musi podjąć sam. Tylko odpowiednia motywacja i kompleksowe leczenie choroby alkoholowej pomoże pokonać nałóg i żyć w całkowitej trzeźwości. 

Skuteczność kroplówek

Kroplówki z elektrolitami, witaminami i solami mineralnymi wprowadzane są do organizmu w sposób dożylny (za pomocą kroplówek), dzięki temu wchłaniają się one szybko w 100% (omijając układ pokarmowy). Jest to skuteczność dużo wyższa niż w przypadku przyjmowania leków lub suplementów doustnie. Kroplówka działa w tempie błyskawicznym – dlatego odtruwanie na telefon jest obecnie bardzo popularną procedurą. Decydują się na nią osoby w różnym wieku oraz posiadające różny status społeczny. Nie musisz obawiać się, że ktoś zorientuje się, że zdecydowałeś się na odtrucie. Medycy podjeżdżają specjalnym nieoznakowanym samochodem, dzięki czemu żaden z wścibskich sąsiadów nie zorientuje się, że zdecydowałeś się odtruć swój organizm z alkoholu. Naprawdę warto zdecydować się na tego rodzaju procedurę.

Materiał partnera

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%