Zamknij

Doradca podatkowy - klucz do sukcesu Twojej firmy!

13:18, 08.08.2022 . Aktualizacja: 13:20, 08.08.2022
Skomentuj Foto: Zleceniodawca Foto: Zleceniodawca

Prowadzenie własnej firmy z pewnością jest jednym z największych wyzwań, z jakimi przyjdzie się nam zmierzyć. Oczywiście, dla większości z nas jest to jeden z lepszych sposobów na uzyskanie niezależności oraz stabilności finansowej. Nie da się jednak ukryć, że prowadzenie własnej działalności do maksimum wydobywa z nas również zdolności administracyjne i logistyczne.

Zwykle jednak największy problem pojawia się w obrębie zapanowania nad finansami. Wydatki i przychody, a także obowiązujące podatki potrafią spędzić sen z powiek nie jednemu przedsiębiorcy. Jednocześnie warto zauważyć, że kluczem do sukcesu w absolutnie każdej firmie- większej i mniejszej- staje się doświadczony doradca podatkowy. Dlaczego wiec warto zdecydować się na nawiązanie z nim współpracy?

Czym zajmuje się doradca podatkowy?

W pierwszej kolejności warto wiedzieć, że zawód doradcy podatkowego jest uznawany za zawód zaufania publicznego. Oczywiście taka osoba, jest specjalistą i ekspertem w zakresie prawa podatkowego, a także jest on świetnie zaznajomiony z etyką podatkową. Tak naprawdę bardzo ciężko ująć w jednym zdaniu, jak szeroki jest zakres działalności i zainteresowania doradcy podatkowego. Jest to jedna z dyscyplin interdyscyplinarna. Zakres działalności doradcy podatkowego można określić mianem połączenia wiedzy księgowej z wiedzą z zakresu finansów. Wobec tego taka osoba, może okazać się nieocenioną pomocą dla firmy, a także uchronić ją przed ewentualnymi konsekwencjami błędnych decyzji podatkowych.

W jaki sposób doradca podatkowy przyczyni się do sukcesu firmy?

Nie da się ukryć, że każda firma, bez względu na to ile już lat spędziła w danym biznesie, dalej z trwogą i przerażeniem myśli o podatkach. Nie wynika to jedynie z konieczności dokonywania odpowiednich rozliczeń. Podatki i prawo podatkowe przewijają się w każdej firmie praktycznie codziennie. W efekcie, często nawet księgowi, którzy tam pracują popełniają błędy. W efekcie firma musi zmierzyć się z konsekwencjami, które najczęściej pojawiają się w formie strat materialnych lub innych, nieprzyjemności z urzędnikami wyższego szczebla. Wobec tego współpraca z dobrym i co najważniejsze doświadczonym doradcą podatkowym jak np. Kancelaria Walterowicz, może firmie wiele pomóc. Z pewnością doradca podatkowy przysłuży się do:

  • bieżącego doradztwa z zakresu prawa podatkowego i pomoże przewidywać konsekwencje podjętych decyzji podatkowych;
  • przygotowania bieżącej dokumentacji i wydawania bieżących opinii również z zakresu prawa podatkowego;
  • przeprowadzenia rzetelnych i dokładnych przeglądów podatkowych;
  • obliczenia- poprawnego- podatków oraz sporządzenia należnych deklaracji podatkowych;
  • reprezentowania firmy przed różnorodnymi instytucjami z zakresu organów podatkowych i sądów administracyjnych.

Współpraca z doradcą podatkowym może więc okazać się dla każdego przedsiębiorstwa prawdziwie nieocenioną pomocą i wymierną korzyścią.

Jak wybrać doradcę podatkowego?

Wybór doradcy podatkowego, który zajmie się bieżącymi sprawami firmy z całą pewnością nie jest najłatwiejszy. Na co więc warto zwrócić uwagę, by doradca nie okazał się jedynie rozczarowaniem? Przede wszystkim wybierajmy doradców podatkowych z doświadczeniem i nieskazitelną opinią wśród innych klientów. Sprawdźmy dokładnie czy posiada on odpowiednie wykształcenie i kursy potwierdzające jego kwalifikację i dokumentujące jego dotychczasową działalność. Finalnie możemy zasugerować się także i rekomendacjami, a na pewno uda się nam wybrać najlepszego doradcę podatkowego do firmy.

Materiał partnera

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%