Urządzanie mieszkania to dla niektórych niezwykle ciekawe i przynoszące dużo satysfakcji przedsięwzięcie, inni natomiast mają z tym pewne problemy. Większość osób najpierw decyduje się na konkretny styl, a dopiero później planuje każdy element wyposażenia osobno. Ciężko jednak zaprzeczyć, że sofa chesterfield świetnie uzupełni praktycznie dowolną aranżację. W jakich jednak sprawdzi się najlepiej?
Żeby dopasować ten mebel do konkretnego wnętrza, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jak dokładnie wygląda. Sofa chesterfield wyróżnia się licznymi guzikami, tworzącymi pikowania na siedzisku i oparciach oraz równą wysokością bocznych, charakterystycznie zaokrąglonych podłokietników i oparcia siedziska. Kiedyś wykonywało się ją jedynie ze skóry, aczkolwiek obecnie stosuje się różne materiały. Dzięki temu pasuje ona do jeszcze większej ilości aranżacji. Można ją również kupić w oszałamiającej ilości rozmaitych odcieni. Prezentuje się bardzo elegancko i wytwornie.
Uzupełnienie klasycznego stylu
Sofa chesterfield świetnie się sprawdzi przede wszystkim w tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Wyróżnia je:
Najbardziej pasują tam modele utrzymane w szarości oraz jasnych odcieniach brązu. Przeważnie kładzie się na nich ozdobne poduszki, cechujące się spokojnymi kolorami lub subtelnymi wzorami. Dzięki temu otrzymuje się stonowaną, elegancką całość.
Są one inspirowane głównie domami gwiazd i Hollywood. Kanapa chesterfield występuje w nich przeważnie w bieli, szarości lub pudrowym różu. Idealnie komponuje się z innymi elementami wyposażenia, takimi jak na przykład fotele w kształcie muszelki, czy też przeszklone ławy. Prezentuje się bowiem bardzo wytwornie i jest niezwykle efektowna. Perfekcyjnie pasuje do emanującej luksusem i przepychem aranżacji.
Jest on inaczej zwany loftowym. Pojawił się w odpowiedzi na konieczność zagospodarowania opuszczonych fabryk w USA w latach 50. XX wieku. Co ciekawe, popularność w Polsce zyskał dopiero w latach 90. Wyróżniają go:
Pewnie wiele osób zaskoczy fakt, jak dobrze można wpasować sofę chesterfield w tego typu wnętrze. Z pewnością doda mu ona charakteru oraz nieco elegancji. Ponadto sprawi, że całość stanie się bardzo oryginalna i nieszablonowa. Najlepiej zdecydować się na jeden z mniejszych modeli, aby zostawić jak najwięcej wolnej przestrzeni. Dobrym pomysłem jest również postawienie mebla pod ścianą, a nie na środku pokoju. Sprawi to, że wyda się on przestronniejszy.
Materiał partnera
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Czasem nie pasowało, czasem przeszkadzało. Wiemy ile...
Mnóstwo polityków również ma zmienione nazwiska, Kwaśniewski...
eeee
09:00, 2025-07-03
Gostyńskie kosze na śmieci. Znikają, pojawiają się ...
Od kilku dni obserwuję gorący temat koszy na śmieci, obserwuję w życiu realnym i tym wirtualnym, bo sporo komentarzy można poczytać. Jestem już osobą 40+, zostałam wychowana w takim nurcie, że generalnie za swoje śmieci odpowiadam sama, tzn. zjem cukierka i nie widzę kosza - chowam papierek do kieszeni lub torebki i wyrzucam w domu do kosza albo jeśli natrafię na kosz uliczny, próbuję sprostać coraz większym i dziwnym wymaganiom co do segregacji śmieci. Niestety jako właścicielka psa, potrzebuję wyrzucić 3 małe śmieci dziennie podczas spacerów z pupilem:). I uważam, że cała burza wokół tematu koszy dotyczy właśnie z tego rodzaju śmieci. Tak sobie myślę, że gdyby ZGKiM więcej poustawiało koszy z woreczkami na psie odchody, to zupełnie to zaspokoi potrzeby mieszkańców co do koszy na terenie miasta. Bo na te papierki od cukierków czy lodów, czy chusteczki można wyrzucać do tych koszy ogólnych, które zostaną.
psiowapani
08:27, 2025-07-03
Zmiana w fotelu zastępcy burmistrza. Decyzję podjęto...
Nowa zastępca ? To po polskiemu ?
miodek
08:03, 2025-07-03
Dwie szkoły zgarnęły wszystko. Pozostałe obejdą się ...
Co z Grabonogiem ?
janko
07:56, 2025-07-03
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz