Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
46
17:15, 25.02.2020
Przed słowem "koronawirus" wszyscy stajemy na baczność. Ta śmiertelna choroba zabiła już ponad 2,5 tysiące osób ( głównie w Chinach ) i na razie nie ma na nią lekarstwa. Kilka osób zmarło też w Północnych Włoszech. Dziś pacjentka z gorączką i dusznościami trafiła do szpitala w sąsiednim powiecie krotoszyńskim. Tamtejszy SPZOZ wszczął odpowiednie procedury i wydał specjalne oświadczenie. Podobna sytuacja ma miejsce w Lesznie, gdzie do Sanepidu zgłosił się mężczyzna, którzy przebywał we Włoszech. Czy w takich okolicznościach mieszkańcy powiatu gostyńskiego mogą się czuć bezpieczni?
11:17, 15.02.2020
Śmiejąc się zużywamy mniej więcej tyle samo energii, ile przemierzając dziarskim krokiem niecały kilometr. Dodatkowo, śmiejąc się, nie tylko powodujemy szybsze bicie serca, ale również angażujemy przy tym wiele różnych mięśni.
1
10:40, 30.01.2020
Minister zdrowia poinformował, że obecnie w Polsce nie ma jeszcze potwierdzonego ani jednego przypadku zachorowania na koronawirusa (2019-nCoV). "Ale na pewno on dotrze prędzej czy później do Polski. (...) Jesteśmy przygotowani. Nasze działanie nie zmieni się w związku z tym, że któryś z pacjentów, który jest w szpitalu, okaże się być zakażony tym wirusem" - powiedział.
4
09:00, 21.01.2020
Dr Andrew Jenkinson od lat bada, w jaki sposób nawyk częstego odchudzania się zaburza hormony apetytu i sytości, co ostatecznie utrudnia kontrolę masy ciała.
2
08:29, 15.01.2020
W tym sezonie na grypę i choroby grypopodobne zachorowało blisko 1,8 mln osób. Hospitalizacji wymagało ponad 4 tys. z nich. Szczyt zachorowań w Polsce przypada na styczeń – marzec. Szczepionki są nadal dostępne w aptekach i w 50 proc. są refundowane dla pacjentów powyżej 65 lat. Eksperci przypominają, że szczepienia przeciw grypie są najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą zapobiegania zakażeniom grypy.
9
14:08, 28.12.2019
Resort zdrowia od kilku miesięcy wyjaśnia, że e-recepta ma wiele zalet i jest korzystna dla pacjentów i dla systemu. Elektroniczna recepta może być wystawiona po konsultacji z lekarzem, bez wizyty w gabinecie. Pozwala oszczędzać czas, bo lekarz może ją wystawić na cały rok. Pacjent wykupuje ją, gdy skończy mu się partia leków. Dodatkowo e-recepta jest czytelna. Co więcej, nie można jej zniszczyć ani zgubić. Dzięki niej można kupić każdy lek w innej aptece w całej Polski, zachowując refundację, bez konieczności odpisu recepty.
09:40, 19.12.2019
Gorączka świątecznych przygotowań trwa w najlepsze. Już wkrótce przystroimy choinki, wręczymy bliskim prezenty i zasiądziemy wspólnie do wigilijnej kolacji. Jednak zanim to nastąpi, wpadamy w wir przygotowań, opierających się nie tylko na poszukiwaniu podarunków dla bliskich, ale i składników świątecznego poczęstunku, którym uraczymy gości. Warto w tym kontekście pamiętać szczególnie o zrównoważonym żywieniu, za które nasz organizm z pewnością będzie nam wdzięczny w trakcie świąt i po nich.
11:37, 06.11.2018
Od 1 grudnia br. pacjenci będą mieli wystawiane wyłącznie elektroniczne zwolnienia lekarskie. Już teraz do ZUS w województwie wielkopolskim wpływa takich zwolnień ponad 20 tys. tygodniowo. E-ZLA to dla chorych korzystne rozwiązanie.
4
07:27, 03.03.2018
Słowo rak paraliżuje, gdyż pomimo postępu medycyny, choroby nowotworowe zbierają coraz większe żniwo. Czy w takim razie nikt z nas nie może się czuć bezpiecznie? Jak duży wpływ na ilość zachorowań ma szybkie tempo życia i niewłaściwe priorytety? Jak poradzić sobie z diagnozą i dlaczego o chorobie trzeba rozmawiać szczerze i otwarcie? - To my sami musimy znaleźć w sobie tę siłę. Musimy stoczyć tę walkę ze sobą. A następną walką jest pojedynek między nami a rakiem - mówi Dorota Piotrowska, założycielka i prezes stowarzyszenia Gostyński Klub „Amazonki”.
2
15:22, 10.10.2017
Uwaga! Popularny lek Febrisan jest wycofywany z aptek w całym kraju. Decyzję wydał Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Ma ona charakter natychmiastowej wykonalności. Sprawdźcie, czy macie go w domowej apteczce.
09:39, 03.10.2017
Rośnie liczba zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A, czyli tzw. "chorobę brudnych rąk". W powiecie gostyńskim odnotowano już kilka przypadków tej poważnej choroby, w całym kraju kilka tysięcy. To ogromny wzrost w porównaniu z innymi latami. Aby się zarazić, wystarczy zjeść skażoną żywność lub wypić zainfekowaną wodę. Powikłania mogą być poważne - nawet śmiertelne, dlatego sanepid bije na alarm.
2
18:16, 05.09.2017
Wyobraź sobie gorący dzień i fontannę tryskającą wodą. Czy nie masz ochoty w niej popływać? Pewnie tak, dlatego tak często pozwalamy to robić naszym dzieciom, bo dorosłym to nie wypada. Z pozoru czysta woda zachęca do pluskania, dlatego czasem ignorujemy zakazy. Tymczasem sanepid ostrzega, że fontanna to nie basen. Woda nie jest tam uzdatniana, dlatego pełna może być wirusów i groźnych bakterii
REKLAMA