Oszuści wpadają na coraz nowsze pomysły, by wyłudzić od nas pieniądze. Niejednokrotnie pisaliśmy o takich próbach "na wnuczka", czy "policjanta". Teraz przyszedł czas na strażaków, dlatego Państwowa Straż Pożarna ostrzega i apeluje.
W związku ze zdarzeniem, które miało miejsce na terenie jednego z powiatów woj. łódzkiego, podczas którego osoby przebrane w mundur strażacki próbowały dostać się do mieszkania chorego mężczyzny, Państwowa Straż Pożarna informuje, że strażacy nie prowadzą kontroli w domach i mieszkaniach prywatnych. Jak podkreślają, tak działają tylko oszuści, szukający szybkiego zysku.
- Przestępcy działając metodą tzw. „na wnuczka”, „na policjanta” a teraz również „na strażaka” oszukują głównie osoby starsze. Wyłudzają pieniądze i kosztowności, które często stanowią dorobek całego życia. Pamiętajmy więc o naszych rodzicach i dziadkach. Przekażmy im, że strażacy nie prowadzą kontroli prywatnych mieszkań. Informujmy ich o tym, że są osoby, które tak naprawdę chcą ich oszukać i wyłudzić od nich oszczędności całego życia - przestrzegają strażacy.
Foto: Zator24
[ALERT]1627035220176[/ALERT]
Chcesz złożyć skargę w urzędzie? Sprawdź, co musisz wie
A na kierownika sanepidu gdzie można złożyć skargę?
Paweł
01:58, 2025-10-20
Co za ekipa! Zimno im niestraszne, a teraz własnymi...
A beczka z bimbrem byla na rozgrzewkę?
Zaszyty
19:54, 2025-10-19
Co za ekipa! Zimno im niestraszne, a teraz własnymi...
Latem jakbym chciał ochłodzić swoje cohones to też nie wolno a tylko bym stał po pas we wodzie.
Hektor
19:52, 2025-10-19
Co za ekipa! Zimno im niestraszne, a teraz własnymi...
Na tym zbiorniku obowiązuje zakaz kąpieli.
Andrzej
18:04, 2025-10-19
1 1
to tak jak benedykt i jego dzieci, wyjątkowy gość i te jego dzieci wraz z teściem,ale ja mam podejrzenia że to wpływ teścia że są takie de best.