Zamknij
REKLAMA

Główny bohater z powodu złego zachowania zostaje zamieniony w skrzata i skazany na kilkumiesięczną tułaczkę

13:07, 12.09.2017 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

To była kolejna uczta dla oka i ucha dla młodych mieszkańców Gostynia. Na scenie Gostyńskiego Ośrodka Kultury "Hutnik" wystąpili aktorzy warszawskiego Teatru Lalek ze spektaklem "Cudowna podróż". To niezwykła opowieść o losach wyjątkowo niegrzecznego chłopca o imieniu Nils, który przechodzi ogromną przemianę, staje się dobrym i chętnym do niesienia pomocy dzieckiem.

Główny bohater z powodu złego zachowania zostaje zamieniony w skrzata i skazany na kilkumiesięczną tułaczkę. Na szyi gąsiora dociera do Laponii, a po drodze spotyka go wiele przygód. Gęsi, choć początkowo nieufnie podchodzą do intruza, w końcu zaczynają go akceptować. Trudy podróży sprawiają, że chłopiec zaczyna się zmieniać i jak to w bajkach bywa - wszystko kończy się dobrze. Nils wraca do rodziców, gdzie poddany zostaje ostatniej próbie, po której wraca do swojej ludzkiej postaci.

Przedstawienie trwało blisko półtorej godziny i wbrew pozorom nie było to wcale... za długo. Dzieci jak zahipnotyzowane śledziły przygody głównego bohatera, śledząc bacznie każdą pojawiającą się na scenie lalkę. Każda z nich miała w sobie coś tajemniczego, niezwykłego, co przyciągało uwagę małego widza. Warto wspomnieć o dodatkowej atrakcji, jaka towarzyszyła przedstawieniu, czyli muzyce na żywo. To wszystko sprawiło, że najmłodsi, choć na krótką chwilę przenieśli się w zupełnie inny świat.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018