Zamknij

Na co dzień panuje tam cisza, ale od każdej reguły są pewne wyjątki. Tak było...

09:18, 06.11.2023 mis Aktualizacja: 09:56, 06.11.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

Dyskutują o książkach, śpiewają, są pełni werwy i często dzielą się swoją radością. Seniorzy z Dziennego Domu Senior +, bo to o nich mowa zostali zaproszeni do gostyńskiej biblioteki, w ramach Radosnej Niedzieli, dając przykład jak brać z życia to co najlepsze.

Na terenie biblioteki należy zachować ciszę. Niby oczywiste, ale od każdej reguły zdarzają się też wyjątki. Tak było w niedzielne popołudnie, gdzie radość wybrzmiewała z gardeł seniorów i nikt nikogo nie uciszał, było wręcz przeciwnie.

W czerwcu minął rok od założenia Klubu Książki Seniora. Dzisiaj zaprosiliśmy seniorów (…)na występ, (…) bo jest to radosna niedziela,(...) a oni napełniają mnie swoją radością, zawsze witają mnie z uśmiechem i energią. Listopad kojarzy się z miesiącem smutku przez wzgląd na Wszystkich Świętych, dlatego zrobiliśmy Radosną Niedzielę, aby mieć trochę radości.

Zaproszeni do biblioteki seniorzy dzielili się swoją radością, prezentując biesiadne utwory z polskiej klasyki, trochę śląskich szlagierów – czyli dla każdego coś miłego. Grupa śpiewaków liczyła 12 osób i wystąpiła pod przewodnictwem Michała Łapawy, opiekuna grupy w Dziennym Domu Senior +.

[FOTORELACJA]10653[/FOTORELACJA]

Radosna Niedziela w Bibliotece to cykl zajęć, które są organizowane w ramach programu Akademia Pożytecznej Rozrywki. Dofinansowanie zapewnia gmina Gostyń. Tematy zająć są różnorodne, często pokrywające się z bieżącymi wydarzeniami.

Jak się okazuje, jesień życia wcale nie musi być nudna, smutna czy monotonna. Warto więc wspierać każdą inicjatywę, która pozwala uciec od szarej rzeczywistości bo przecież jak mówi znane powiedzenie "mamy tyle lat, na ile się czujemy".

[ALERT]1699258712161[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%