Zamknij

Sięgnęli pamięcią do przeszłości... Jego śmierć przyszła dużo za wcześnie

08:46, 06.11.2023 mis Aktualizacja: 09:35, 06.11.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

Listopad, to miesiąc, który skłania do refleksji oraz wspomnień. W taki właśnie refleksyjny sposób, wspomniano ikonę polskiej muzyki rockowej. Jazzowe interpretacje utworów Grzegorza Ciechowskiego zaprezentował duet Bolewski i Tubis, podczas zaduszkowego koncertu w Hutniku.

W piątkowy wieczór Gostyński Ośrodek Kultury Hutnik stał się miejscem wspomnień byłego lidera zespołu Republika, kompozytora i autora tekstów - Grzegorza Ciechowskiego. Ta wyjątkowa postać zasługuje na równie wyjątkowe podejście, stąd pomysł, by zaprosić artystów, którzy w niecodzienny sposób, bo na jazzową nutę uczcili zmarłego zbyt wcześnie muzyka.

Dzisiaj spokojne klimaty, bo wspominamy Grzegorza Ciechowskiego, ale Grzegorz też był takim artystą, który prowokował w swoich tekstach, mimo że się nieraz wydawało, że jest spokojnie, to nie zawsze spokojnie było, bo przekaz był mocny. Sięgamy pamięcią do przeszłości i twórczości Grzegorza, ale przewrotnie, bo na jazzowo. Śledząc ostatnie kilka lat historii polskiej muzyki jest to największy z pomników, który odszedł. Każda śmierć przychodzi za wcześnie, ta przyszła bardzo za wcześnie - mówił Tomasz Barton, dyrektor GOK Hutnik

Obywatel Jazz” to tytuł koncertu, a zarazem nawiązanie do pseudonimu artystycznego Grzegorza Ciechowskiego - Obywatel G.C. Duet Bolewski i Tubis, który wystąpił na deskach Hutnika połączył brzmienie perkusji oraz instrumentów klawiszowych z delikatnym elektronicznym zabarwieniem.

[FOTORELACJA]10651[/FOTORELACJA]

Bolewski i Tubis to duet wybitnie zdolnych muzyków nie tylko jazzowych. Jest to dość specyficzny układ, gdzie perkusista zajmuje się także wokalem. Tytuł koncertu „Obywatel jazz”, nawiązuje do Obywatela G.C - dodaje Tomasz Barton

Koncert wzbudził spore zainteresowanie. Na sali zasiadło około stu słuchaczy. Po krótkim przedstawieniu, muzycy zabrali gości w nostalgiczną podróż po twórczość Grzegorza Ciechowskiego oddając tym samym cześć zmarłemu artyście.

Jazz to muzyka przepiękna, szeroka, bardzo przyjemna w odbiorze i nakłaniająca do refleksji, zwłaszcza, że teksty Grzegorza odbiera się nie tylko duszą, ale też rozumem. - podsumowuje dyrektor GOK Hutnik

[ALERT]1699256770091[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%