Zamknij

Kojący koncert w kościele. Warto było zatrzymać się, usiąść, oddać rozważaniom

07:05, 26.03.2023 mis Aktualizacja: 09:35, 26.03.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl Foto: Gostyn24.pl

Muzyczna uczta czekała na tych, którzy po sobotniej wieczornej mszy świętej pozostali w kościele w Piaskach. Wysłuchali niezwykłego koncertu "W Ogrójcu" i oddali się rozważaniom na temat Wielkiego Postu. - Ufam, że tego spokoju państwo doznacie, zatrzymacie się, wyciszycie - mówiła tuż przed koncertem wokalistka Barbara Szarejko.

W pw. Niepokalanego Serca Maryi w Piaskach zorganizowano koncert wielkopostny.

- Drugi z cyklu wielkopostnych - zaznaczył na wstępie Sebastian Nowak, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach. - W ubiegłym roku wystąpiła Antonina Krzysztoń. Przed nami mam kolejne gwiazdy i mama nadzieję, kolejne muzyczne przeżycie. Warto zatrzymać się w tym czasie Wielkiego Postu - w naszej pracy, życiu, krzątaninie, myciu okien, pieczeniu...Warto zatrzymać się w ta najkrótszą noc Wielkiego Postu i przenieść się do ogrójca - mówił szef CKiB w Piaskach.

Wokalistka i dyrygentka Barbara Szarejko oraz Maciej Seniorowicz - aktywnie działający muzyk i producent muzyczny związany ze środowiskiem jazzowym -  zaprezentowali słuchaczom znane i mniej znane pieśni wielkopostne. 

- My ten koncert gramy z Maciej co parę lat. Ja jestem muzykiem klasycznym. Maciej bardziej jazzowym. Co pewien czas łączymy się, by spotkać się z osobami w kościołach i domach kultury w temacie pasji i Wielkiego Postu. Przez 20 lat zobaczyłam, że ludzie potrzebują różnych rzeczy. kiedy zaczynaliśmy było bardzo dużo emocji, takiego przeżywania tego co pan Jezus przeżywał w ogrójcu, a były to straszne emocje - mówiła Barbara Szarejko i przypomniała słowa jednej z uczestniczek koncertu w rejonie Przemyśla. - Ta pani powiedziała, że teraz potrzeba nam spokoju. I ufam, że dziś tego spokoju państwo doznacie, zatrzymacie się i wyciszycie - dodała Barbara Szarejko.

Muzyczne wydarzenie trwało ponad godzinę.

[FOTORELACJA]10043[/FOTORELACJA]

[ALERT]1679778351574[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%