Zamknij

Tak przez lata zmieniało się życie. Osobiście tęskni jednak za dawnymi Piaskami

10:21, 24.03.2023 mis Aktualizacja: 10:59, 24.03.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl Foto: Gostyn24.pl

Pierwsze spotkanie zorganizowano w styczniu i cieszyło się sporym powodzeniem. Jeszcze więcej chętnych pojawiło się na "Multimedialnym spacerze po Piaskach". Regionalista Jan Niedziela zaserwował zebranym około 250 zdjęć. Zebrani zobaczyli Piaski sprzed 120 lat, ale nie zabrakło też współczesnych  kadrów.

Cykl spotkań z regionalistą Janem Niedzielą zainaugurowano w styczniu. Wówczas mieszkańcy poznali historię początków wsi. Na drugim wydarzeniu regionalista Jana Niedziela zaprezentował multimedialną prezentacje. Wszyscy, którzy zdecydowali się na udział w "Multimedialnym spacerze po Piaskach" zobaczyli około 250 zdjęć i pocztówek. Nie zabrakło na nich zdjęć ulic, miejsc, budynków oraz mieszkańców.  

- Zajmuję się historią Piasków od 30 lat i to moja pasja - mówił Jan Niedziela, regionalista z Piasków. - Nie było mi wiec trudno zebrać tych zdjęć w jedna całość. Tym bardziej, ze od lat zbieram stare fotografie i pocztówki - dodał nasz rozmówca.

Wśród zdjęć jakie obejrzeli mieszkańcy znalazły się prawdziwe perełki - pocztówka Piasków z 1900 roku, unikatowe fotografie z 1910 i 1911 roku - w tym zdjęcie dawnego burmistrza Piasków - Kossaka. Stare zdjęcia, które zaprezentowano pochodziły przede wszystkim od Stanisława Talarskiego, który był zawodowym fotografem i mieszkał na Piaskach. 

[FOTORELACJA]10038[/FOTORELACJA]

- Ta prezentacja zawiera zdjęcia i pocztówki od 1900 roku do czasów współczesnych. Mamy porównanie jak wyglądały Piaski dawniej i dziś - mówił regionalista Jana Niedziela. - Widać na nich jak Piaski się zmieniały, widać jak życie się zmieniało. Chociaż ja osobiście tęsknię za tamtymi Piaskami. W głowie mam jak to kiedyś wyglądało - dodał.

Spotkanie trwało dwie godziny. I jak zapewniano będą kolejne, bo już za dwa lata Piaski będą obchodziły 250-lecie lokacji. 

- To dobry wstęp do obchodów jubileuszu. Wejdziemy w niego lepiej przygotowani - komentowali mieszkańcy.

[ALERT]1679649629688[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

PocomitoPocomito

5 0

Brawo panie Janie !!! 16:26, 24.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%