Zamknij
REKLAMA

Na wysokim poziomie i z wielkim sercem do muzyki. Od garażowych kapeli do...

13:29, 30.01.2023 mis Aktualizacja: 14:14, 30.01.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl Foto: Gostyn24.pl

Za nami pierwszy półfinał Gostyńskich Rockowań Festival. Na scenie Hutnika zaprezentowało się dziesięć kapel z całej Polski, które zagrało na bardzo wysokim poziomie i z wielkim sercem do muzyki. - Będzie ciężko z wyborem i to nas nie zaskakuje, ale pokazuje jak festiwal się rozwinął - mówił Tomasz Barton, dyrektor GOK Hutnik.  

Gostyńskie Rockowania, to ogólnopolski festiwal dla zespołów grających muzykę rockową i pochodne gatunki. W tym roku do udziału zgłosiło się aż 111 zespołów z całego kraju. Z tej liczby chętnych do udziału w muzycznym wydarzeniu wybrano dwadzieścia zespołów, które zaproszono do półfinałów. Pierwszy z nich zorganizowano w miniony weekend. Zaprezentowało się dziesięć kapel: "4Dziki", "Hengelo", "Insekt", "Just Like Greg", "Keymakers", "Klangor", "Mercurius", "MSV", "Taint", "Vademecum", które przyjechały m.in. z Warszawy, Katowic, Tarnowa, Pszczyny, Bydgoszczy. Każdy zespół miał 45 minut na pokazanie swoich umiejętności.

 - Chcemy wybrać trzy zespoły po dwóch półfinałach. Będzie ciężko z wyborem i to nas nie zaskakuje, ale pokazuje jak festiwal się rozwinął - mówił Tomasz Barton, dyrektor GOK Hutnik. - W pierwszej edycji festiwalu mieliśmy kapele stricte garażowe, a teraz przyjeżdżają do nas takie prezentujące zawodowstwo albo pół zawodowstwo - dodał szef gostyńskiego Hutnika. 

[FOTORELACJA]9944[/FOTORELACJA]

- Bardzo wysoki poziom. Nie ma słabych punktów. Z roku na rok poziom jest coraz wyższy - mówił Przemysła Rychlik z GOK Hutnik, a także członek jury oceniającej półfinałowe występy. 

Kolejny półfinał już w najbliższa sobotę 4 lutego. Po tym przesłuchaniu jury wybierze trzy zespoły, które będzie można posłuchać  podczas Finału Gostyńskich Rockowań. O wyborze czwartej kapeli zadecydują internauci. 

[ALERT]1675083489968[/ALERT]

(mis)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Oloratuj((Oloratuj((

0 0

Jak już organizujecie jakieś (beznadziejne) przesłuchania, to chyba publika powinna decydować, kto przechodzi dalej, a kto odpada, a nie tylko jakieś stare trupy, które nie wiedzą nawet, ile gitara ma strun; brak słów... 13:18, 31.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%