Zamknij

Pokazali że potrafią... Każdy występ był inny, ale wszystkie wypadły koncertowo

14:56, 23.01.2023 mis Aktualizacja: 07:38, 25.01.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl Foto: Gostyn24.pl

Miniona niedziela obfitowała w aż trzy noworoczne imprezy. Każda była inny, ale wszystkie wypadły koncertowo. Gostyn24 odwiedził każdą z nich.

W sali Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi jako pierwszy na scenie pojawił się chór szkolny "Do re Mi" , prowadzony przez Małgorzatę Kasprzak. Młodzi ludzie zaprezentowali pastorałkę "Od serca do ucha", utwory "Feliz Navidad", "Dni których nie znamy" czy "Adiemus". Następnie na scenie wystąpił Liturgiczny Zespół Śpiewaczy im ks. Wacława Gieburowskiego, który zaśpiewał kolędy Publiczność usłyszała m.in. "Dzisiaj w Betlejem", "Stajenka Cicha", "Nad Betlejem w Cichą Noc". Był także występ zespołu "Fatimes", Towarzystwa Śpiewu "Harmonia" oraz Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Krobi.

 

Z kolei w boreckim Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury rozbrzmiała "Symfonia Marzeń" w wykonaniu zespołu wokalnego "TRIO" w składzie: Ewa Bartkowiak, Marysia Szymczak i Lidia Wytykowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wlkp. oraz uczennic i uczniów z grupy "Fantastyczne śpiewanie”. Wokalistów wspierali instrumentaliści: Magdalena Nowacka (skrzypce), Gerard Misiaczyk (gitara) i Robert Jaskulski (gitara basowa) oraz młodzi tancerze: Pola Lewandowicz, Olga Kędzierska i Jan Kapa Grygiel - adepci Szkoły Tańca "Poezja” w Kościanie.

- Można odnieść wrażenie, że dopiero co koncertem noworocznym rozpoczynaliśmy 630-lecie Borku Wlkp., że dopiero tyle co, ten moment dzieli nas tylko od artystycznego wydarzenia minionego roku, pod hasłem „Chcemy więcej”. A chórzystów, wokalistów między koncertowymi utworami dzieli tylko mgnienie oka, z kolei muzycy i instrumentaliści nie zdążyli złożyć ani nut, ani pulpitów. A to szanowni państwo minął cały rok - mówiła Justyna Chojnacka, dyrektor MGOK w Borku Wlkp. dodając, że miniony rok był ciekawy, dający inspiracje w naszej gminie, bardzo pracowity i kreatywny, pełen skrajnych emocji.

- Na pewno takich, po których zostanie ślad na kartach naszego miasta oraz dzięki wspomnieniom w naszej pamięci, a żeby mieć wspomnienia trzeba je tworzyć, a dzisiaj bardziej zasadne byłoby powiedzieć - trzeba je wyśpiewać - mówiła szefowa boreckiego ośrodka kultury.

- Dzisiaj z państwa udziałem oraz udziałem harmonii zespolonych dźwięków, barw, świateł obrazów, pasji, w nutach i sercach - "Symfonia marzeń". Dziś zadzieje się niejedna bajka. - zapowiada dyrektor Justyna Chojnacka.

Tak też się stało. Rozbrzmiało wiele utworów znanych z produkcji Disneya m.in. "Vaiana: Skarb Oceanu", "Zwierzogród",  "Pocahontas", "Król Lew”, "Piękna i bestia”, "Herkules” i wiele innych. Rozbrzmiał utwór "Ziarenko maku", "Krąg życia", "Miłość rośnie wokół nas"

Koncert pełen nowości w Gostyniu

Z 32. Noworocznym Koncertem "Ro(c)k 95-ty" wystąpiła Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń. Jak zawsze instrumentaliści zachwycili aranżacjami, zabierając publiczność w podróż po polskich i światowych przebojach - takich, jakich orkiestra dotąd nie prezentowała.

- W tym roku oprócz "Marszu Radeckiego" usłyszeli Państwo same nowe utwory.  Wszystko po raz pierwszy zostało przez nasz zespół wykonane. to wszystko ogromna praca młodych ludzi. Cieszy mnie entuzjazm z jakim podchodzą do prób, a repertuar był trudny i specyficzny, ale żywiołowy, wpadający w ucho i łapiący za serce - mówił Piotr Kaczor, kapelmistrz orkiestry, który przyznał, że emocje po koncercie są ogromne. - Dla mnie jeden z najlepszych koncertów. Jestem naprawdę dumny z tego co zrobiliśmy.

Tylko w tym roku w mgnieniu oka rozeszło się 600 wejściówek na koncert. Publiczność nie szczędziła pochwał.

- Jestem tu co roku i śmiało mogę powiedzieć jeden z najlepszych koncertów. Inny niż wszystkie - mówił gostynianin. - Chwalę sobie te koncerty. Trzeba wspierać młodych muzyków, a oni są naprawdę świetni. Dobrze się ich słucha - mówiła mieszkanka Gostynia.  

Muzykom towarzyszyły mażoretki "Big Bang", które jak zawsze zachwycały prezentacjami, umiejętnościami i strojami.  

Orkiestra zaprezentowała takie utwory jak: "Stairway to Heaven" - Led Zeppelin, Smoke one the water - Deep purple, "Nie pytaj o Polskę", "Aleję Gwiazd", "Welcome To The Jungle" - Guns N' Roses. 

[FOTORELACJA]9934[/FOTORELACJA]

[ALERT]1674475047258[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Bala 22Bala 22

0 0

Wspaniałe trio!! W Borku Wlkp zawsze piękny koncert jest. Brawo dla pomysłodawców czekam na kolejny koncert. Brawo 👏 brawo 👏 19:38, 26.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%