Zamknij
REKLAMA

Na nich postawili w tym roku! Oby nigdy nie spoczęli na laurach. Gratulujemy!

13.13, 16.01.2023 mis Aktualizacja: 10.12, 20.01.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl
REKLAMA

Koło Gospodyń Wiejskich z Krzekotowic, Bogumiła Jarmużek, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska i Artur Zjeżdżałka, to według mieszkańców gminy Pępowo najbardziej aktywni mieszkańcy tej gminy. Wybrano ich w plebiscycie i nagrodzono "Laurem Aktywności Społecznej". Wręczenie statuetek nastąpiło podczas Koncertu Noworocznego. 

Drugi gminny plebiscyt "Laur Aktywności Społecznej" w Pępowie za nami. Jego celem było wyłonienie ludzi aktywnych i społecznie zaangażowanych w rozwój pępowskiego samorządu, którzy mają znaczący wpływ na promocję gminy, a także osiągają sukcesy.  W tegorocznej edycji uczestniczył dwanaście osób, organizacji i firm. W głosowaniu, które trwało od 7 grudnia 2022 do 8 stycznia 2023 roku, mieszkańcy oddali elektronicznie 817 głosów 

Decyzją mieszkańców, wyróżnienie w kategorii "Organizacja Społeczna" otrzymało KGW Krzekotowice, w kategorii "Działacz" Bogumiła Jarmużek, w kategorii "Lider Przedsiębiorczości" - Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska, a w kategorii "Sportowiec" po zaciętej rywalizacji Artur Zjeżdżałka.

Dla Bogumiły Jarmużek, przewodniczącej PZERiI, koło nr 4 w Pępowie, wyróżnienie było ogromnym zaskoczeniem.

- Bardzo jestem mile zaskoczona - mówiła Bogumiła Jarmużek, przewodnicząca PZERiI, koło nr 4 w Pępowie. - Chciałabym bardzo podziękować za to uznanie. Nie liczyłam się z tym, bo jestem nową osobą, która weszła dopiero w to środowisko działalności społecznej. Jest to bardzo motywujące i będę robiła wszystko, żeby sukcesy były jeszcze większe i tą naszą gminę promować. Chciałbym trochę więcej spotkań robić z członkami koła, aby jeszcze bardziej ich zaktywizować - mówiła Bogumiła Jarmużek. 

Zadowolenia nie krył też maratończyk Artur Zjeżdżałka, który rocznie przebiega około 3 tys. kilometrów promując gminę na różnych imprezach biegowych.,

- Bieganie było początkowo ucieczką od stresu, od trudności dnia codziennego - mówił Artur Zjeżdżałka. - Trenuje 4-5 razy w tygodniu. Mam trenera, dietetyka - bez ich pomocy, do ciężkich maratonów nie byłbym w stanie się przygotować właściwie - kontynuował i przyznał, że zdobył w biegowej karierze dużo medali i statuetek, ale pępowski laur ma dla niego dużo większe znaczenie. - Kocham swoją małą ojczyznę - gminę Pępowo i teraz, gdy mieszkańcy gminy Pępowo oddali na mnie głosy, to czuję, że ta miłość jest wzajemna. Ta statuetka jest wyjątkowa, bo otrzymana jest od kibiców, od mieszkańców gminy Pępowo - dodał Artur Zjeżdżałka.   

[FOTORELACJA]9925[/FOTORELACJA]

Laury Aktywności Społecznej wręczył laureatom wójt Grzegorz Matuszak.

- Bardzo się cieszę, że odpowiedzieliście pozytywnie na zaproszenie Kapituły, która zauważyła wasze osiągnięcia, wasze sukcesy na rynku zarówno tym produkcyjnym, handlowym, sportowym, szeroko rozumianej działalności społecznej - mówił wójt Grzegorz Matuszak i dodał.

- Tak naprawdę wszyscy którzy są tutaj nominowani możemy powiedzieć, że są zwycięzcami w dzisiejszym plebiscycie, ale tą wisienkę na torcie dołożyli nasi mieszkańcy, którzy głosowali - dodał włodarz gminy Pępowo.

Wręczenie statuetek miało miejsce w wyjątkowej oprawie, podczas Koncertu Noworocznego. Przy okazji wydarzenia zaprezentowano też prace Jana Kantego Dąbrowskiego, zmarłego w 1990 roku miłośnika koni i pasjonata malarstwa. 

[ALERT]1673872340698[/ALERT]

(mis)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%