Zamknij
REKLAMA

Obiecali i zagrali... z przyjaciółmi. Ich występy, od lat cieszą się dużym uznaniem

11.05, 10.01.2023 mis Aktualizacja: 10.34, 14.01.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl
REKLAMA

Koncert rodziny Kuśnierek, to zawsze gwarancja dobrego wykonania, które na długo zapada w pamięci. Tym razem muzycy wykonali trzynaście utworów, głównie świątecznych. Zrobili to razem z przyjaciółmi, pierwszy raz na scenie odnowionego ośrodka kultury.

Koncert "Gwiazdo świeć, kolędo leć" była pokłosiem pasterki jaka odbyła się w Strzelcach Wielkich. Tego dnia scena CKiB w Piaskach zamieniła się w stajenkę. Była święta rodzina, pastuszkowie, anioły i trzej królowie.   

- Obiecaliśmy panu Sebastianowi Nowakowi, że zagramy koncert w wyremontowanym ośrodku kultury i stwierdziliśmy, że koncert kolęd piosenek świątecznych będzie dobrym pomysłem, tym bardziej, że przygotowujemy pasterkę z postaciami i w takim misterium z kolędami każdy na widowni znajdzie coś dla siebie - mówiła Ewa Kuśnierek.     

Rodzina Kuśnierek wraz z przyjaciółmi zaprezentowali trzynaście kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych.

- Były to piosenki z różnych repertuarów, które śpiewałam ze swoim chórem, niektóre napisali moi koledzy, koleżanki z czasów studiów, inne pochodziły z filmów, ale co najważniejsze wszystkie miały głębokie treści. Staraliśmy się je przekazać w naszych wykonaniu, stąd repertuar inny niż tradycyjne kolędy - tłumaczyła Ewa Kuśnierek. 

- Zupełnie przypadkowa była ta ilość utworów - przyznaje Ewa Kuśnierek. - Finałowa piosenka była nawiązaniem do nazwy koncertu "Gwiazdo świeć, kolędo leć" z repertuaru Alicji Majewskiej i Janusza Korcza mówiąca o tym, aby to Boże Narodzenie pozostało z nami na dłużej - dodała nasza rozmówczyni.

[FOTORELACJA]9917[/FOTORELACJA]

Między utworami pojawiały się przerywniki - cytaty m.in. z ewangelii czy słów św. Jana Pawła II.

- Nie chcieliśmy zbyt wiele mówić, opowiadać, ale przekazać słuchaczom jak najwięcej muzyki. Te przerywniki miały jedynie naprowadzać widownię do tego, o czym będą kolejne kolędy - mówiła Ewa Kuśnierek.

Rodzina Kuśnierek składa serdeczne podziękowania artystom, i małym i dużym oraz muzykom, za ich wielkie serce i zaangażowanie. 

[ALERT]1673345025515[/ALERT]

(mis)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

WspanialeWspaniale

1 0

Brawa dla wykonawców i organizatorów. Mam tylko jedno pytanie: Czy oprócz religijnych wydarzeń, coś jeszcze się tu dzieje? Może G24 powinno zmienić nazwę na wiara i religia, czy coś w ten deseń? 12:28, 10.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%