Zamknij
REKLAMA

Sponsorzy, darczyńcy oraz instytucje wspierające Orkiestrę Dętą Miasta i Gminy Gostyń otrzymali specjalne statuetki - Mecenasa Kultury Dętej

13.08, 22.11.2022 mis Aktualizacja: 07.17, 23.11.2022
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl
REKLAMA

"Mecenas Kultury Dętej” - takie statuetki otrzymali sponsorzy, darczyńcy oraz instytucje wspierające Orkiestrę Dętą Miasta i Gminy Gostyń. Gala ich wręczenia odbyła się podczas "Kameralnego Koncertu Listopadowego". - Dzięki sponsorom doszedł do skutku nasz wyjazd do Macedonii na festiwal międzynarodowy, co było naszym głównym celem - mówił Sławomir Czesiak, prezes gostyńskiej orkiestry.

Muzycy Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Gostyń podziękowali sponsorom i darczyńcom, którzy wspierają zespół. Zorganizowali "Kameralny Koncert Listopadowy" w świetlicy wiejskiej w Brzeziu, gdzie orkiestra spotyka się na próbach. 

 - Bardzo serdecznie chcielibyśmy podziękować za pomoc i współpracę w roku 2022, który powoli zmierza ku końcowi. Według szybkich obliczeń zagraliśmy w tym roku ponad 20 koncertów. Wystąpiliśmy na dwóch festiwalach krajowych oraz jednym zagranicznym. Dzięki sponsorom doszedł do skutku nasz wyjazd do Macedonii na festiwal międzynarodowy, co było naszym głównym celem ten wyjazd był dla nas niesamowitym przeżyciem - mówił Sławomir Czesiak, prezes gostyńskiej orkiestry, któremu w prowadzeniu gali pomagał Łukasz Weber - skarbnik orkiestry. 

Panowie często wspominali pobyt w Macedonii, na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych. Przeplatali wręczanie statuetek zabawnymi historyjkami z podróży. 

Wśród tych otrzymali statuetki "Mecenasa Kultury Dętej" byli przedstawiciele lokalnych firm oraz samorządów. 

- To my powinniśmy podziękować orkiestrze - za to, że jest. Za to, że ubogaca życie kulturalne naszego miasta i powiatu i za tę niezwykłą energię, którą daje nam na każdym koncercie, i którą zaraża - mówił Robert Marcinkowski, starosta gostyński.  

- Na ciężkie czasy zawsze najważniejsza jest kultura, sztuka. I to nam dajecie. Dziękujemy - stwierdził wiceburmistrz Grzegorz Skorupski.

 Po każdym wręczeniu podziękowania na sali rozbrzmiewał krótka przerywnik, który powstał specjalnie na tę okoliczność.

- Oznacza to, że mamy do czynienia z wydarzeniem nietuzinkowym. Dżingiel towarzyszy galom, nadaniu tytułów, czy wręczaniu statuetek i my taką formę obraliśmy - tłumaczyli prowadzący imprezę.

Podziękowania orkiestra składała również rodzinom za to, że akceptują ich wyjazdy i liczne próby. 

Po części oficjalnej odbyła się muzyczna uczta. Obecni na sali w Brzeziu usłyszeli pieśni patriotyczne oraz polskie utwory m.in. z repertuaru Krzysztofa Krawczyka, Zbigniewa Wodeckiego i Maryli Rodowicz.

[ALERT]1669118875774[/ALERT]

(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%