Zamknij

Na scenie wystąpili artyści m.in. Poznania i Bydgoszczy, którzy zaserwowali słuchaczom arie i duety z operetek czy fragmenty musicali

11:24, 20.11.2022 MiS Aktualizacja: 16:54, 24.11.2022
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

"Pół żartem pół serio", czyli koncert przebojów muzyki filmowej i musicalowej, zachwycił licznie zgromadzonych w ponieckiej hali widowiskowo-sportowej słuchaczy. Na scenie wystąpili artyści m.in. Poznania i Bydgoszczy, wykonując arie i duety z operetek, fragmenty musicali i pieśni neapolitańskie. 

Nowy sezon programowy w Gminnym Centrum Kultury w Poniecu zainaugurowany. W sobotni wieczór do hali widowiskowej przybyło prawie 500 osób, na koncert pt.: "Pół żartem pół serio". 

- To będzie połącznie musicalu z muzyką operetkową w wykonaniu najbardziej znanych wokalistów sceny polskiej z muzyką na żywo - mówił Maciej Malczyk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Poniecu. - To co będzie przedstawione, będzie takim mixem - dodał szef ponieckiej kultury.

[FOTORELACJA]9821[/FOTORELACJA]

Pierwszym musicalowy utwór jaki wykonano nosił tytuł  "Kiedy skrzypki grają", Potem było jeszcze ciekawiej.

- Spróbujemy państwa zabrać w muzyczny raj, muzyczną podróż - zaczęliśmy od Pacyfiku, będziemy na Atlantyku, w Europie, a być może w Stanach Zjednoczonych. Odwiedzimy tyle miejsc, poznamy różne gatunki i formy muzyczne - mówił konferansjer otwierając muzyczne spotkanie. 

Zgromadzona w hali publiczność wysłuchała też arii i duetów z operetek: "Baron cygański", "Wesoła wdówka", "Księżniczka czardasza" i "Cygańska miłość". Były też musicale "My Fair lady", "Skrzypek na dachu" oraz przepiękne pieśni neapolitańskie. Artyści zaprezentowali też fragmenty operowe w tym słynną "Habanera" z opery Carmen czy zabawny duet "Kotów". Śpiewakom akompaniowała Adriana Wdziękońska.

Zainteresowanie koncertem było ogromne. Sprzedano blisko pół tysiąca biletów. 

- Jest duży odzew, z czego bardzo się cieszę. To pokazuje, że warto organizować tego typu koncerty - dodał dyrektor Maciej Malczyk.

[ALERT]1668937423452[/ALERT]

(MiS)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%