Zamknij
REKLAMA

Do dotychczasowych sukcesów dołożyli tytuł wicemistrzów Polski oraz złoty medal...

12:17, 08.09.2021 | M.S
Skomentuj Foto: Gostyn24
REKLAMA

Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy GCK w Poniecu ma na swoim koncie wiele sukcesów, do których muzycy dopisali kolejny. Podczas I Mistrzostw Polski Orkiestr Dętych zespół zdobył dwa medale. I choć orkiestr biorących udział w rywalizacji nie było dużo, to jak podkreśla kapelmistrz  Wiktor Bąk, liczyło się zdobyte doświadczenie. 

I Mistrzostwa Polski Orkiestr Dętych miały odbyć się w 2020 roku, ale przeszkodziła pandemia. Rywalizacja odbyła się więc  w formule online, na które poniecka orkiestra wysłała kilka swoich nagrań. - Startowaliśmy w dwóch dywizjach IV młodzieżowa (wyłącznie do 20 r. ż.), gdzie 7 osób wypadło z powodu regulaminu. Zagraliśmy premierowo "Perseverense B. Szułakiewicza" i "Szlakiem Brdy" Orlina Bebenowa. W kategorii open byliśmy w dywizji II zaawansowanej i mógł zagrać każdy członek. Zagraliśmy "City od Dreams" Benjamina Yeo - mówi Wiktor Bąk, kapelmistrz ponieckiej orkiestry.

Nagrania spodobały się do tego stopnia, że orkiestrze przyznano dwa medale  - srebrny i tytuł wicemistrza Polski w dywizji IV oraz złoty medal bez tytułu w dywizji II. - Najważniejsze dla nas było to, że po prawie 1,5 roku przerwy mogliśmy się zmobilizować. Sam wynik jest satysfakcjonujący, bo wiemy nad czym pracować i ile mamy do zrobienia. Sam sposób przeprowadzenia konkursu był bardzo transparentny, bo z międzynarodowym jury, które sędziowało zgodnie ze standardami WAMSB (Międzynarodowego Zrzeszenia Orkiestr Dętych i Marszowych) - mówi kapelmistrz Wiktor Bąk.i dodaje  - Należało wcześniej wysłać partytury wykonywanych utworów i nagranie musiało być na "setkę" tzn. bez przerwy i jakichkolwiek innych ingerencji, czy poprawek. To sprawia, że wykonania są bardziej obiektywne, ale też trudniejsze do wykonania. Nasze nagrania trwały ok. 13 min każde i jeśli zdarzył się błąd i chcielibyśmy go naprawić, to trzeba zaczynać utwór od nowa - wyjaśniał kulisy konkursy kapelmistrz Wiktor Bąk, który czeka teraz za komentarzami poszczególnych jurorów.

Cały zespół ma nadzieję, że spotka się mieszkańcami gminy Poniec na żywo, podczas  XXX Jubileuszowego Koncertu Noworocznego.

[ALERT]1631096231029[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

SluchaczkaSluchaczka

2 0

Gratulacje! Mam nadzieję, że zagracie Wasz koncert noworoczny! Czekamy z utęsknieniem !!! 16:46, 08.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%