Zamknij
REKLAMA

Jedni się wzruszali, innym przeszły "ciary" Termin też nie był przypadkowy...

13:25, 28.12.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

"Sztywny Pal Azji" po raz kolejny zagrał na scenie gostyńskiego "Hutnika", jednak ten koncert różnił się od poprzednich. Największe przeboje zespół wykonał w akustycznych aranżacjach. Termin koncertu też nie był przypadkowy i doskonale wpisał się w obchody 101. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Zespół "Sztywny Pal Azji" – legenda polskiej muzyki lat 80 i 90-tych zaprezentowała w Gostyniu delikatniejszą stronę swojej twórczości. W piątek 27 grudnia muzycy zagrali koncert w akustycznych aranżacjach. Termin nie był przypadkowy, co podkreślał Tomasz Barton witając publiczność. Teksty piosenek zespołu "Sztywny Pal Azji" mają często charakter patriotyczny, a jednym z przykładów  jest utwór "Spotkanie z..." znany też jako "Nie Gniewaj Się Na Mnie Polsko". - Dziś wielkopolski Dzień Niepodległości. Tego dnia 101 lat temu wybuchło Powstanie Wielkopolskie, dlatego zaprosiliśmy was na koncert szczególnej formacji, grupy która gościła u nas kilkukrotnie, ale zawsze nas wzruszają, przy wielu piosenkach pojawiają się przysłowiowe "ciary". Oni przekazują w tych piosenkach to, co jest bardzo istotne, kiedy mówimy o niepodległości, o promowaniu Polski - mówił Tomasz Barton, dyrektor GOK "Hutnik".

Nietypowy akustyczny koncert zespołu najwyraźniej bardzo przypadł do gustu licznie zgromadzonym fanom. - Dobry wieczór piękni ludzie. Koncert akustyczny to specyficzny koncert, ale myślę, że te emocje, które się wyzwalają w trakcie koncertu również dzisiaj się wyzwolą - mówił po wejściu na scenę Leszek Nowak. Grupa nie zawiodła zabierając słuchaczy w muzyczną podróż po swojej twórczości. Muzycy akustycznie zagrali zarówno stare, jak  i nowe utwory. Publiczność również dopisała o czym świadczyło wspólne śpiewanie i owacje na zakończenie  Po koncercie członkowie zespołu spotkali się z wielbicielami.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone