Zamknij
REKLAMA

Prawie jak w Opolu! Sala wypełniona po brzegi, a na scenie...

11:21, 09.11.2019 | MiS
Skomentuj
REKLAMA

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wlkp. wybrzmiały największe polskie przeboje.  Wszystkie wybrzmiały kiedyś podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. "O!Polskie śpiewanie" doskonale wpisało się w boreckie obchody Dnia Niepodległości.

"O! Polskie śpiewanie" pod takim hasłem w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wlkp. zorganizowano przegląd utworów wykonanych podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. - Zebraliśmy historię tego festiwalu od 1963 roku do 1999 roku - wszystkie hity, ale to chyba nie jest odpowiednie słowo - wielkie przeboje, wielkich artystów - mówiła Justyna Chojnacka, dyrektor MGOK w Borku Wlkp.

W sumie wybrzmiały 23 piosenki przygotowane przez młodych artystów, którzy na scenie śpiewali solo, w duetach i grupach. - Łączymy dziś trzy w jednym - koncert superjedynek, superpremier i superdebiutótw. Superjedynek, ponieważ każdy dziś zajmuje pierwsze miejsce. (...) Superpremier, bo będą premierowo wykonywane przeboje - jednocześnie na scenie pojawią się artyści amatorzy, a na telebimie artyści, którzy wykonywali dany przebój na festiwalu w Opolu, a superdebiuty to jednak klapa, bo ci młodzi ludzie doskonale wiedzą jak zachować się na scenie... - mówiła Justyna Chojnacka, dyrektor MGOK Borek Wlkp.

Zaraz potem na scenie pojawili się młodzi piosenkarze. Publiczność usłyszała takie przeboje jak: "Tyle słońca w całym mieście", "Zacznij od Bacha", "Pszczółka Maja", "Chłopiec z gitarą", "Zakazany owoc", "Biedroneczki są w kropeczki", czy "W siną dal". Każdy uczestnik przeglądu otrzymywał kwiatek – biały bądź czerwony, a po zakończeniu przeglądu dyplomy i upominki. Na koniec części artystycznej przyszedł czas na kawę i rozmowy. "O!Polskie śpiewanie" doskonale wpisało się w obchody Dnia Niepodległości.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

Jan 23Jan 23

5 2

Brawo! Polskie piosenki są najpiękniejsze. Nie jest sztuką śpiewać efektownie po angielsku - w tym prostszym do śpiewania języku. Język angielski dużo wybacza. Prawdziwą sztuką jest dobrze przedstawić polską piosenkę, oddać jej charakter, treść i nie przesadzić. Trudniej jest zainteresować słuchacza polską piosenką, która ze względu na oryginalność języka polskiego jest dla wokalisty dużym wyzwaniem. Podsumowując: polskie piosenki są najpiękniejsze. Brawo dla organizatorów! 12:59, 09.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkanka Gostyniamieszkanka Gostynia

3 1

Wielkie brawa dla wszystkich wykonawców. Swoją drogą wyrazy uznania (za pomysł)dla organizatorów. 14:02, 09.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BB

3 1

Brawo Puchatki byliscie wspaniali. ? 22:26, 09.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MadziaMadzia

1 0

Pani Basia????? 23:06, 14.11.2019


Po 007Po 007

2 1

Czerwone buty i czerwona suknia
Trzeba zmienić styliste .
Masakra lustro się kłania .dużeeeee. 06:19, 12.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA