Zamknij
REKLAMA

Zdjęcia hipnotyzują...

12:58, 11.09.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

"Trzy sztuki w Antarktyce" to najnowsza wystawa jaką zorganizowało gostyńskie muzeum. Plansze ze zdjęciami, które można podziwiać w są efektem projektu Bartosza Stróżyńskiego pomysłodawcy pierwszej w historii wyprawy artystów do Antarktyki. - Stwierdziłem, że warto zrobić coś lekkostrawnego, a przy okazji przekazać państwu trochę więcej wiedzy o Antarktyce - mówił Bartosz Stróżyński, autor zdjęć.

Wernisaż wystawy podzielono na dwie części. W pierwszej, autor opowiedział o przedsięwzięciu i swoich wcześniejszych pobytach w Antarktyce oraz sposobach wykonania zdjęć. - W Polsce jest małe grono, które interesuje się tym tematem i pomyślałem, że warto tą swoją cegiełkę dołożyć do popularyzacji tego miejsca - mówił Bartosz Stróżyński. - Ponieważ, my jako ludzie nie lubimy moralizatorstwa, jak nam mówią, że trzeba dbać o środowisko...Nie lubimy tego, ale też mamy takie przekonanie, że wszystko ktoś zrobi za nas - kontynuował. - Stwierdziłem, że warto zrobić coś lekkostrawnego, a przy okazji przekazać państwu trochę więcej wiedzy o Antarktyce. Na co dzień zajmuję się sztuką -  filmem, muzyką i fotografią, dlatego uznałem, że to będzie dobry sposób zainteresowania państwa Antarktyką. Tak wpadłem na pomysł zabrania grupy artystów na Antarktykę i powstał projekt "Trzy sztuki w Antarktyce", którego realizację (w 2017 roku) transmitowano w radiowej "Trójce" - tłumaczył Bartosz Stróżyński.

Był to pierwszy w historii artystyczny rejs jachtem żaglowym polskich twórców do Antarktyki. - Udało nam się wypłynąć w rejs na koniec świata, aby robić rzeczy, których do tej pory żaden Polak nie zrobił, a na świecie na pewno niewielu ludzi - mówił Bartosz Stróżyński. Efektem pobytu Bartosza Stróżyńskiego na Antarktyce są niezwykłe zdjęcia. 27 wyjątkowych fotografii - pokazujących perspektywę nad i pod wodą oraz trzy plansze informacyjne o Antarktyce, które można podziwiać do 5 października w salce wystaw gostyńskiego muzeum. Na zdjęciach pokazano głównie góry lodowe, pingwiny i foki.

Część druga spotkania połączono z prezentacją multimedialną i wyświetleniem filmu z realizacji projektu „Trzy Sztuki w Antarktyce”.

Dodajmy, że zespół "Trzech sztuk" tworzyli: Adam Nowak, lider zespołu Raz Dwa Trzy oraz Bartosz Stróżyński, Rafał Kolikow, Artur Homan, Ksawery Zylber, Jacek Hawrylczak i Paweł Drozd. W skład zespołu wchodził również Olaf Lubaszenko, który niestety w ostatniej chwili z powodów zdrowotnych musiał zrezygnować z udziału w ekspedycji.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone