Zamknij
REKLAMA

To się głowie nie mieści!

13:22, 12.03.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Po wypadku doznał porażenia dolnych i górnych kończyn. Nie załamał się, ale odkrył w sobie pasję, zaczął malować...ustami. Został stypendystą Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami i od tego czasu współpracuje z Wydawnictwem AMUN w Raciborzu. Do 8 kwietnia jego prace można oglądać w gostyńskiej bibliotece.

Blisko trzydzieści lat temu Arkadiusz Cyprian z Kościana uległ poważnemu wypadkowi, który skończył się dla niego trwałym kalectwem. Nie pozostał bierny. Odkrył w sobie pasję do malarstwa podczas Warsztatów Terapii Zajęciowej i zaczął malować ustami. - Nie jest to łatwe. Szczęka boli. Pędzel trzeba cały czas przyciskać zębami, ale idzie to wypracować - mówił Arkadiusz Cyprian, który jest jednym z 27 malarzy malujących ustami w Polsce. Namalował już kilkaset obrazów.

Niepełnosprawny artysta to samouk, który wciąż rozwija swoje umiejętności. Swoje inspiracje czerpie z otaczającego świata. Maluje pejzaże, martwą naturę, zwierzęta, ale przymierza się do portretów. - Z tyłu głowy wiem, że czas się za to zabrać - mówił Arkadiusz Cyprian. Każdy z obrazów wymaga co najmniej dziesięciu godzin pracy i to niekoniecznie na siedząco. - Każdy obraz wymaga co najmniej kilku podejść. Mam problem z siedzeniem to maluję na leżąco. Ekstremalnie, ale wszystko można jak się chce - mówił Arkadiusz Cyprian.

Arkadiusz Cyprian jest doskonałym przykładem, że życie osoby niepełnosprawnej może być pełne wartości, uśmiechu i szczęścia, trzeba mieć jednak siłę i dużo wytrwałości. Jego obrazy można podziwiać w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Gostyń do 8 kwietnia. Są to pejzaże, które niedawno wróciły z wystawy w Szwajcarii. Jak podkreślali uczestnicy wernisażu prac artysty w głowie się nie mieści co on potrafi wyczarować ustami... 

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

SelenSelen

5 0

Brawo ! 20:05, 12.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

321321

2 0

Ciekawe czy te obrazy są na sprzedaż? Ktoś coś może na ten temat wie? 22:34, 12.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ewaewa

0 0

proszę szukać tego Artysty w Łagowie, gmina Krzywiń, tam mieszka...:) 20:07, 26.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone