Zamknij
REKLAMA

Już w najbliższą sobotę...

12:26, 18.02.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Ostre, rockowe brzmienia popłyną za kilka dni ze sceny Gostyńskiego Ośrodka Kultury Hutnik. Wszystko za sprawą gostyńskiego festiwalu "Rockowania 2019". Oprócz laureatów eliminacji wystąpi również zespół "Offensywa", a gwiazdą wieczoru będzie KAT & Roman Kostrzewski.

Już w najbliższą sobotę – 23 lutego odbędą się Gostyńskie Rockowania Festival 2019. O udział w festiwalu walczyło 75 kapel z całej Polski. Spośród nich wyłoniono 20 zespołów, które zaprezentowały się przed jurorami podczas zamkniętych przesłuchań. Jak podkreślają organizatorzy wybór kilku najlepszych formacji nie był łatwy. - Poziom muzyczny występujących grup był bardzo wysoki. Jednak udało się i poznaliśmy finałową szóstkę, którą zobaczymy 23 lutego w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” podczas finału imprezy - mówi Przemysław Rychlik z GOK Hutnik.

Ans scenie wystąpią: "Klaustrofobia", "De Indigo", "Chaostream", "In Silence", "Okrütnik", "Bitu". Występy będzie oceniało jury w składzie: Piotr Banach (perkusista Grass, Kumader, Kryterium, Kolaboranci, założyciel, lider i gitarzysta grup Dum Dum, Hey (1992-1999), Indios Bravos oraz Ludzie Mili), Andrzej Grzegorz Dąbrowski (dziennikarz muzyczny, autor audycji radiowej Made in Poland, twórca programu Muzyczne Fanaberie), Grzegorz Snela (manager rockowy, organizator i współorganizator festiwali rockowych), Arkadiusz Przybył (szef jednego z największych w Polsce dystrybutorów sprzętu muzycznego - Music Partners) i Leszek Gnoiński (dziennikarz, autor książek muzycznych oraz reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych o tematyce rockowej). Gwiazdą wydarzenia będzie "Kat & Roman Kostrzewski", natomiast niespodzianką szczecińska grupa "Offensywa". Bilety w cenie 30 złotych można nabyć w serwisie www.bilety24.pl, w Kinie "Pod Kopułą" oraz w GOK "Hutnik" w Gostyniu. W dniu festiwalu cena biletu to 40 złotych. Początek koncertów godz. 18.

Na fanów rocka czekają też inne niespodzianki. Organizatorzy zapraszają na projekcję filmu "Beats of Freedom – Zew wolności" w reżyserii Leszka Gnoińskiego i Wojciecha Słoty. - Jest to porywający film o rocku w Polsce. Barwne wspomnienia kultowych muzyków i ich zaskakujące zwierzenia sprawiają, że film ten na długo zapada w pamięci - zaprasza Przemysław Rychlik z GOK Hutnik. Projekcja odbędzie się przed koncertami w GOK "Hutnik" o godz. 15.00. Po projekcji dyskusja z widownią o filmie, w której udział także wezmą muzycy KAT & Roman Kostrzewski, Piotr Banach, Andrzej Dąbrowski i Leszek Gnoiński. Ponadto swój sprzęt wystawi bowiem jeden z największych dystrybutorów sprzętu muzycznego w Polsce firma Music Partners z Kalisza.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone