Zamknij
REKLAMA

Niektórzy rodzice, jak dzieci...

13:50, 18.01.2019 | KiJ
REKLAMA
Skomentuj

Po raz drugi w GOK Pępowo odbyły się warsztaty gliniarskie. Zainteresowanie było tak duże, że przerosło oczekiwania organizatorów. Dzięki twórczej pracy młodych ludzi powstały niezwykłe dzieła. Lepienie w glinie sprawiło wszystkim nie lada frajdę, ale obnażyło też pewne słabości.

Ponad 70 dzieciaków wraz z opiekunami uczestniczyło w środowych warsztatach gliniarskich jakie odbyły się w pępowskim ośrodku kultury. Zajęcia poprowadzili sami pomysłodawcy - Iza Grzesiak, Monika i Ola Rolnik, a także Mikołaj Wojtkowiak, odkrywając krok po kroku tajniki nie łatwej sztuki tworzenia przedmiotów z gliny - Gdy glina trafiła już w czyjeś ręce należało pilnować, by była cały czas ciepła – stwardniała nadawała się jedynie do wyrzucenia. Podobnie z szybkoschnącymi lakierami – jeżeli nie zostały nałożone we właściwym momencie wzorek miał prawo się nie udać – podkreślali prowadzący. Mimo ogromnej liczby dzieciaków, udało się przeprowadzić warsztaty bez większych problemów.

Podczas zajęć, młodzi artyści mieli do wykonania trzy prace: zawieszkę z gliny, którą mogli podarować dziadkom z okazji zbliżającego się święta, własnoręcznie robiony magnez na lodówkę oraz podstawkę do torebek po herbacie. Dzieciaki pracowały bez chwili wytchnienia, gdyż wszystkie prace potrzebowały czasu na wypalenie w piecu. Po wykonaniu jednej, można było dopiero tworzyć kolejną...

Lepienie w glinie sprawiło wszystkim nie lada frajdę, ale też obnażyło pewne słabości. Nie wszyscy, którzy zapisali dzieci na warsztaty skorzystali z zaproszenia, dlatego organizatorzy zaapelowali do rodziców i opiekunów - Kierujemy apel do osób, które zapisały się na warsztaty, a nie dały znać, że nie dotrą. Dbajmy o dobro wspólne. Prosimy, by sztucznie nie blokować miejsc. Pomyślmy o innych, którzy z chęcią skorzystaliby z zajęć- podkreślił dyrektor GOK , Leszek Żelazny.

(KiJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone