Zamknij
REKLAMA

W hołdzie wolontariuszom...

10:31, 08.01.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Tym razem nie na wesoło, bo i temat był wymagający... Krobska grupa teatralna "Na Fali" wystąpiła ze spektaklem "Bagaż doświadczeń", stanowiącym pewnego rodzaju hołd dla wolontariuszy i ich opiekunki Longiny Pietrzak. Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka karmy, koców i kołder dla czworonożnych podopiecznych z przytuliska w Krobi

"Bagaż doświadczeń" to sztuka inne niż wszystkie, jakie do tej pory prezentowała grupa "Na Fali". Młodzi artyści bawili dotąd widzów naszpikowanymi gwarą spektaklami z humorem. "Bagaż doświadczeń" to sztuka z przesłaniem. Powstała z myślą o działalności Przytuliska dla czworonogów w Krobi. Zamiast uśmiechów było wzruszenie i chwila refleksji. - Przytulisko działa prężnie od wielu lat pod kierunkiem pani Longiny Pietrzak. My postanowiliśmy zasygnalizować jak ważna jest jego działalność. Chcieliśmy przekazać pewne wartości społeczne, że decyzja o adopcji psa powinna być bardzo odpowiedzialna. Myślę, że to wybrzmiało w spektaklu - mówiła Magdalena Andrzejewska, scenarzystka i reżyser spektaklu. - Dla aktorów było to trudne wyzwanie, wejść w rolę psa i trwać w godzinnym spektaklu. Pracowaliśmy od września - dodaje.

Przedstawienie było swego rodzaju hołdem dla wolontariuszy i opiekunki przytuliska,  którzy poświęcają swój czas na pomoc bezdomnym czworonogom. Wielu widzów przyniosło na spektakl nietypowy bilet wstępu – karmę dla zwierząt, kołdrę, koce, by pomóc przetrać zwierząt ten trudny czas jakim jest okres zimowy.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone