Zamknij
REKLAMA

Chcieć, to móc...

14:19, 08.11.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

"Pasja szansą na ciekawe życie" - to hasło warsztatów fotograficznych, w których uczestniczyli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy.  Było to dla nich ciekawe doświadczenie i wbrew pozorom niełatwe zadanie, ale jak można zobaczyć na zdjęciach świetnie się przy tym bawili.

Terapia zajęciowa, z wykorzystywaniem różnych form pracy i rekreacji, to ważny element rehabilitacji osób niepełnosprawnych, pozwalający uczestniczyć im w życiu codziennym. Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy dzięki projektowi "Pasja szansą na ciekawe życie" mieli okazję zaprezentować swoje zdolności plastyczne i manualne podczas warsztatów ceramicznych. Kilkoro z nich wzięło też udział w warsztatach fotograficznych. - Te warsztaty miały dać szansę tym wszystkim osobom niepełnosprawnym, które nie mają zdolności lub możliwości pracy twórczej i wyrażania się w dziedzinach plastycznych czy rękodzieła - mówiła Violetta Skorupska, kierownik ŚDS w Gostyniu.

Warsztaty prowadził Bartłomiej Szymkowiak, ucząc podstaw fotografii, obsługi aparatu, a także robienia zdjęć w plenerze, m.in. w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Dalabuszkach. - Temat fotografii jest bardzo obszerny, może być fotografia portretowa, użytkowa, komercyjna, a uczestnicy mieli za zadanie sfotografować zwierzęta co muszę państwu powiedzieć, że nie jest takim łatwym zadaniem. Zwierzęta to wdzięczne modele, ale nie zawsze się nas słuchają - mówił Bartłomiej Szymkowiak. - Ale jak widać na zdjęciach projekt był świetną zabawą - dodał wskazując na wspólne zdjęcia.

Podsumowaniem warsztatów fotograficznych było wręczenie upominków uczestnikom. Otrzymali je Joanna Żelichowska, Izabela Kotus, Jadwiga Hoska, Justyna Janowicz, Paulina Poznańska, Maciej Lenarczyk, Patryk Karolewicz, Radosław Więckowski, Rafał Poszywała oraz Wojciech Marszałek.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone